Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Flex Advance
NIKE Flex Advance
NIKE Flex Advance
NIKE Flex Advance
NIKE Flex Advance
NIKE Flex Advance
NIKE Flex Advance
NIKE Flex Advance
NIKE Flex Advance
NIKE Flex Advance
Детски патики
Код на производ:
(CZ0186-402)
NIKE

NIKE Flex Advance

Претходна цена
4.090 ДЕН
Моментална цена
4.090 ДЕН
Моментална цена
4.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike FLEX ADVANCE се детски патики за мали момчиња. Омилениот дизајн и докажаниот квалитет на Nike се најдобрата препорака за овие детски патики. Nike FlyEase технологијата има исклучително широк отвор на јазикот, така што овие патики може брзо и лесно да се облечат и соблечат. Комбинацијата на кожа и синтетика, покрај издржливоста, обезбедува прозрачност и пријатно чувство на свежина. Меката пена под малите стапала на вашите малечки обезбедува супериорна удобност и обезбедува добра и лесна амортизација. Двата вкрстени ремени им помагаат на децата да ги развијат моторните вештини имитирајќи врзување на вистински врвки. Гумениот ѓон има жлебови, кои создаваат флексибилност, така што секој чекор на малечкото ќе делува сосема природно. Спецификација: Патики за мали момчиња Состав: синтетика 86% и 14% кожа Врзување со два ремени Nike FliEase технологија Врпца за пета и јазик Гумен ѓон.
Подетално

Nike FLEX ADVANCE се детски патики за мали момчиња. Омилениот дизајн и докажаниот квалитет на Nike се најдобрата препорака за овие детски патики. Nike FlyEase технологијата има исклучително широк отвор на јазикот, така што овие патики може брзо и лесно да се облечат и соблечат. Комбинацијата на кожа и синтетика, покрај издржливоста, обезбедува прозрачност и пријатно чувство на свежина. Меката пена под малите стапала на вашите малечки обезбедува супериорна удобност и обезбедува добра и лесна амортизација. Двата вкрстени ремени им помагаат на децата да ги развијат моторните вештини имитирајќи врзување на вистински врвки. Гумениот ѓон има жлебови, кои создаваат флексибилност, така што секој чекор на малечкото ќе делува сосема природно.
Спецификација:

 • Патики за мали момчиња
 • Состав: синтетика 86% и 14% кожа
 • Врзување со два ремени
 • Nike FliEase технологија
 • Врпца за пета и јазик
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 23.5
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош