Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
Детски патики за тенис
Код на производ:
(EF0107)
adidas

adidas Grand Court

Претходна цена
2.188 ДЕН
Моментална цена
2.188 ДЕН
Цена со попуст
1.750 ДЕН
Заштеда: 438 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas GRAND COURT C унисекс патиките за деца се инспирирани од класичните кошаркарски и тениски adidas патики. Тие се редизајнирани за максимална удобност, а горниот дел изработен од синтетичка кожа им ја дава издржливоста што им е потребна на активните деца. Логото со три линии е изработено од синтетика и сошиено на страна. Велкро ремените во комбинација со врвките го олеснуваат облекувањето и соблекувањето.Спецификација: Боја: бела, сива Врвки и велкро ремен Гумен ѓон Горниот дел е изработен од синтетичка кожа EVA среден ѓон Текстилна постава.
Подетално

adidas GRAND COURT C унисекс патиките за деца се инспирирани од класичните кошаркарски и тениски adidas патики. Тие се редизајнирани за максимална удобност, а горниот дел изработен од синтетичка кожа им ја дава издржливоста што им е потребна на активните деца. Логото со три линии е изработено од синтетика и сошиено на страна. Велкро ремените во комбинација со врвките го олеснуваат облекувањето и соблекувањето.
Спецификација:

 • Боја: бела, сива
 • Врвки и велкро ремен
 • Гумен ѓон
 • Горниот дел е изработен од синтетичка кожа
 • EVA среден ѓон
 • Текстилна постава

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Основна поделба Обувки
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Тенис
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  10K 28 16.6
  10-K 28.5 17
  11K 29 17.4
  11-K 30 17.8
  12K 30.5 18.3
  12-K 31 18.7
  13K 31.5 19.1
  13-K 32 19.5
  1 33 20
  1- 33.5 20.4
  2 34 20.8
  2- 35 21.2
  3 35.5 21.6
  3- 36 22.1
  4 36 2/3 22.5
  4- 37 1/3 22.9
  5 38 23.3
  5- 38 2/3 23.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FZ3516
  adidas GRAND COURT C се детски унисекс патики за секој ден. Тие се инспирирани од adida...
  1.670 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.088 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FZ3510
  adidas Grand Court K се детски lifestyle патики наменети за девојчиња на возраст од 4 д...
  1.990 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.488 ДЕН
  Помош