Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE PG 5
NIKE PG 5
NIKE PG 5
NIKE PG 5
NIKE PG 5
NIKE PG 5
NIKE PG 5
NIKE PG 5
NIKE PG 5
NIKE PG 5
Патики за кошарка за возрасни
Код на производ:
(CW3143-005)
NIKE

NIKE PG 5

Претходна цена
8.190 ДЕН
Моментална цена
8.190 ДЕН
Цена со попуст
6.552 ДЕН
Заштеда: 1.638 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike PG 5 се врвни патики за кошарка. Инспирирани се од играта на superstar крилото на LA Clippers - Пол Џорџ. Импресивниот дизајн, исклучителната удобност и подготвеност да одговорите на сите ваши креации на теренот, тоа е приказната за Nike PG 5. Бескомпромисната леснотија на движење ја следи леснотијата на самите патики. Гумениот ѓон е издржлив и добро реагира на брзите промени на насоката на теренот. Горниот дел од синтетички текстил нежно се обвиткува околу вашите стапала, притоа прицврстувајќи ги и заштитувајќи ги за време на играта. Овие патики ќе ве воодушеват. Ние ја сакаме кошарката, ајде да играме кошарка. Спецификација: Патики за кошарка Горен дел: синтетика, текстил Гумен ѓон Nike Air Zoom технологија.
Подетално

Nike PG 5 се врвни патики за кошарка. Инспирирани се од играта на superstar крилото на LA Clippers - Пол Џорџ. Импресивниот дизајн, исклучителната удобност и подготвеност да одговорите на сите ваши креации на теренот, тоа е приказната за Nike PG 5. Бескомпромисната леснотија на движење ја следи леснотијата на самите патики. Гумениот ѓон е издржлив и добро реагира на брзите промени на насоката на теренот. Горниот дел од синтетички текстил нежно се обвиткува околу вашите стапала, притоа прицврстувајќи ги и заштитувајќи ги за време на играта. Овие патики ќе ве воодушеват. Ние ја сакаме кошарката, ајде да играме кошарка.
Спецификација:

 • Патики за кошарка
 • Горен дел: синтетика, текстил
 • Гумен ѓон
 • Nike Air Zoom технологија

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Основна поделба Обувки
  Пол Unisex
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики CZ0204-500
  7.112 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.890 ДЕН
  Помош