Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Mercurial Superfly 8 Academy MG
NIKE Mercurial Superfly 8 Academy MG
NIKE Mercurial Superfly 8 Academy MG
NIKE Mercurial Superfly 8 Academy MG
NIKE Mercurial Superfly 8 Academy MG
NIKE Mercurial Superfly 8 Academy MG
NIKE Mercurial Superfly 8 Academy MG
NIKE Mercurial Superfly 8 Academy MG
NIKE Mercurial Superfly 8 Academy MG
NIKE Mercurial Superfly 8 Academy MG
Копачки за возрасни
Код на производ:
(DJ2873-007)
NIKE

NIKE Mercurial Superfly 8 Academy MG

 Само на Sport Vision web shop до 19.мај.те чека дополнителен попуст од  10% на издвоената понуда. Избери го твојот омилен производ, вметни го во корпичка и попустот ќе биде автоматски пресметан! Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
6.090 ДЕН
Моментална цена
6.090 ДЕН
Моментална цена
6.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Mercurial Superfly 8 Academy MG се машки копачки за фудбал. Универзални и функционални копачки кои се подеднакво добри на природна и синтетичка трева. Синтетичкиот горен дел совршено ги обвиткува вашите стапала и има текстурирана површина за подобра контрола на топката. Тие ви дозволуваат да го покажете вашиот талент и креативност со полна брзина. Растегливата ткаенина околу глуждот обезбедува совршена удобност и мекост. Дизајнот на овие копачки ви овозможува совршена контрола на топката, прецизни удари и додавања. Спецификација: Машки копачки Мека влошка За играње на природна и вештачка трева Синтетички горен дел.
Подетално

Nike Mercurial Superfly 8 Academy MG се машки копачки за фудбал. Универзални и функционални копачки кои се подеднакво добри на природна и синтетичка трева. Синтетичкиот горен дел совршено ги обвиткува вашите стапала и има текстурирана површина за подобра контрола на топката. Тие ви дозволуваат да го покажете вашиот талент и креативност со полна брзина. Растегливата ткаенина околу глуждот обезбедува совршена удобност и мекост. Дизајнот на овие копачки ви овозможува совршена контрола на топката, прецизни удари и додавања.
Спецификација:

 • Машки копачки
 • Мека влошка
 • За играње на природна и вештачка трева
 • Синтетички горен дел

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Основна поделба Обувки
  Пол Unisex
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош