Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Lunar Gato II
NIKE Lunar Gato II
NIKE Lunar Gato II
NIKE Lunar Gato II
NIKE Lunar Gato II
NIKE Lunar Gato II
NIKE Lunar Gato II
NIKE Lunar Gato II
NIKE Lunar Gato II
NIKE Lunar Gato II
Машки патики за фудбал
Код на производ:
(580456-143)
NIKE

NIKE Lunar Gato II

Претходна цена
6.090 ДЕН
Моментална цена
6.090 ДЕН
Цена со попуст
4.872 ДЕН
Заштеда: 1.218 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Lunar Gato II IC машките патики за фудбал се дизајнирани за играње во затворен простор. Поради нивните карактеристики, овие патики се идеални за мал фудбал или тренинзи во затворени простори. Меката кожа во предниот дел на горништето му обезбедува на вашето стапало лесно и пријатно чувство. Мрежестите панели во задниот дел обезбедуваат постојана циркулација на воздухот и динамично врзување. Lunarlon технологијата обезбедува удобно движење, благодарение на флексибилните својства на пената. Гумениот ѓон обезбедува добра влечна сила при застанување и нагли промени на насоката, за полесно да ги контролирате вашите движења во ограничен простор за играње. Гумата Nike Grind во предниот дел на ѓонот ја зголемува издржливоста и обезбедува долготрајност на патиките.Спецификација: Машки патики за фудбал за игра во затворен простор Горен дел: кожа, текстил среден ѓон од Lunarlon пена Стабилен гумен ѓон.
Подетално

Nike Lunar Gato II IC машките патики за фудбал се дизајнирани за играње во затворен простор. Поради нивните карактеристики, овие патики се идеални за мал фудбал или тренинзи во затворени простори. Меката кожа во предниот дел на горништето му обезбедува на вашето стапало лесно и пријатно чувство. Мрежестите панели во задниот дел обезбедуваат постојана циркулација на воздухот и динамично врзување. Lunarlon технологијата обезбедува удобно движење, благодарение на флексибилните својства на пената. Гумениот ѓон обезбедува добра влечна сила при застанување и нагли промени на насоката, за полесно да ги контролирате вашите движења во ограничен простор за играње. Гумата Nike Grind во предниот дел на ѓонот ја зголемува издржливоста и обезбедува долготрајност на патиките.
Спецификација:

 • Машки патики за фудбал за игра во затворен простор
 • Горен дел: кожа, текстил
 • среден ѓон од Lunarlon пена
 • Стабилен гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Категорија Обувки
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DC8466-074
  4.792 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.990 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DC8466-143
  4.792 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.990 ДЕН
  Помош