Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Pegasus Trail 3
NIKE Pegasus Trail 3
NIKE Pegasus Trail 3
NIKE Pegasus Trail 3
NIKE Pegasus Trail 3
NIKE Pegasus Trail 3
NIKE Pegasus Trail 3
NIKE Pegasus Trail 3
NIKE Pegasus Trail 3
NIKE Pegasus Trail 3
Машки патики за трчање
Код на производ:
(DA8697-600)
NIKE

NIKE Pegasus Trail 3

Претходна цена
8.890 ДЕН
Моментална цена
8.890 ДЕН
Цена со попуст
7.112 ДЕН
Заштеда: 1.778 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Најдете ја вашата патека и раширете ги крилјата кон нови победи во Nike Pegasus Trail 3 машките патики за трчање. Не дозволувајте условите на патеката да ве спречат да истражувате и откривате нови пејзажи. Овие патики ја носат добропознатата удобност и дизајн што му оддава почит на класичниот Pegasus изглед. Силната и многу издржлива тракција ви помага да се движите дури и на карпест и нерамен терен. Повеќе поддршка во средниот дел на стапалото ви дава чувство на сигурност додека трчате и освојувате километри. Мрежестиот горен дел е прозрачен и ѝ овозможува на кожата да дише. Средниот ѓон е исполнет со Nike React пена по целата должина, која е респонзивна, ја враќа енергијата и го стабилизира движењето. Ова е особено важно при трчање на карпести и нерамни терени, бидејќи пената го ублажува притисокот на стапалото и ви дава чувство на удобност. Цврстиот ѓон, кој е инспириран од текстурата на гумите за велосипеди, обезбедува сигурно прилепување на површината и го прави вашето трчање непречено. Зголеменото ниво на тракција во пределот на петицата и прстите ја одржува вашата стабилност при совладување на искачувања и екстремни премини на различни терени. Спецификација: Машки патики за трчање Тежина: 321g Навалување: 9,5 mm (прсти - 15 mm, пета - 24,5 mm) Горен дел: текстил, синтетика Стабилизатор на средниот дел на стапалото Nike React пена Гумен ѓон Боја: Темно црвена / сива.
Подетално

Најдете ја вашата патека и раширете ги крилјата кон нови победи во Nike Pegasus Trail 3 машките патики за трчање. Не дозволувајте условите на патеката да ве спречат да истражувате и откривате нови пејзажи. Овие патики ја носат добропознатата удобност и дизајн што му оддава почит на класичниот Pegasus изглед. Силната и многу издржлива тракција ви помага да се движите дури и на карпест и нерамен терен. Повеќе поддршка во средниот дел на стапалото ви дава чувство на сигурност додека трчате и освојувате километри. Мрежестиот горен дел е прозрачен и ѝ овозможува на кожата да дише. Средниот ѓон е исполнет со Nike React пена по целата должина, која е респонзивна, ја враќа енергијата и го стабилизира движењето. Ова е особено важно при трчање на карпести и нерамни терени, бидејќи пената го ублажува притисокот на стапалото и ви дава чувство на удобност. Цврстиот ѓон, кој е инспириран од текстурата на гумите за велосипеди, обезбедува сигурно прилепување на површината и го прави вашето трчање непречено. Зголеменото ниво на тракција во пределот на петицата и прстите ја одржува вашата стабилност при совладување на искачувања и екстремни премини на различни терени.
Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Тежина: 321g
 • Навалување: 9,5 mm (прсти - 15 mm, пета - 24,5 mm)
 • Горен дел: текстил, синтетика
 • Стабилизатор на средниот дел на стапалото
 • Nike React пена
 • Гумен ѓон
 • Боја: Темно црвена / сива

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Основна поделба Обувки
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош