Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE SB Chron 2
NIKE SB Chron 2
NIKE SB Chron 2
NIKE SB Chron 2
NIKE SB Chron 2
NIKE SB Chron 2
NIKE SB Chron 2
NIKE SB Chron 2
NIKE SB Chron 2
NIKE SB Chron 2
Код на производ:
(DM3493-001)
NIKE

NIKE SB Chron 2

 Само на Sport Vision web shop до 19.мај.те чека дополнителен попуст од  10% на издвоената понуда. Избери го твојот омилен производ, вметни го во корпичка и попустот ќе биде автоматски пресметан! Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
4.490 ДЕН
Моментална цена
4.490 ДЕН
Моментална цена
4.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Флексибилни и прозрачни, Nike SB Chron 2 унисекс скејт патиките се наследник достоен на нивниот претходник. Редизајнираниот дизајн вклучува редизајниран отвор за патики и потпетица за подобро вклопување, а сето тоа одржувајќи ја удобноста и перформансите што ги очекувате од Nike SB. Горниот дел од текстил и велур е издржлив и прозрачен. Пенестото газиште го омекнува секој чекор додека вулканизираната конструкција го поврзува ѓонот со горниот дел, за флексибилно чувство. Спецификација: Плиток профил Врзување со врвки Горен дел од текстил и велур Пенесто газиште Вулканизирана конструкција на ѓонот.
Подетално

Флексибилни и прозрачни, Nike SB Chron 2 унисекс скејт патиките се наследник достоен на нивниот претходник. Редизајнираниот дизајн вклучува редизајниран отвор за патики и потпетица за подобро вклопување, а сето тоа одржувајќи ја удобноста и перформансите што ги очекувате од Nike SB. Горниот дел од текстил и велур е издржлив и прозрачен. Пенестото газиште го омекнува секој чекор додека вулканизираната конструкција го поврзува ѓонот со горниот дел, за флексибилно чувство.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врзување со врвки
 • Горен дел од текстил и велур
 • Пенесто газиште
 • Вулканизирана конструкција на ѓонот

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Основна поделба Обувки
  Пол Unisex
  Намена Outdoor
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош