Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas X Speedflow.4 FxG
adidas X Speedflow.4 FxG
adidas X Speedflow.4 FxG
adidas X Speedflow.4 FxG
adidas X Speedflow.4 FxG
adidas X Speedflow.4 FxG
adidas X Speedflow.4 FxG
adidas X Speedflow.4 FxG
adidas X Speedflow.4 FxG
adidas X Speedflow.4 FxG
Код на производ:
(GW7520)
adidas

adidas X Speedflow.4 FxG

Претходна цена
2.488 ДЕН
Моментална цена
2.488 ДЕН
Цена со попуст
1.990 ДЕН
Заштеда: 498 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas X SPEEDFLOW.4 унисекс копачките за деца се создадени за новите генерации на играчи на најпопуларната споредна работа во светот. Направени за игра на терени со вештачка трева и тврди површини, тие носат неверојатна експлозивност и брзина. Горниот дел е изработен од синтетички мрежест материјал кој е исклучително лесен и во форма на чорап кој дава целосна поддршка и чувство на сигурност при интензивни дуели. Крампоните се направени од гумен материјал, обезбедуваат одлично прилепување на сите видови површини и даваат можност за лесен спринт додека ги оставате вашите противници зад себе. Овие копачки се со низок профил кој не дозволува стапалото да се движи внатре во копачката, а воедно не го покрива и глуждот за да имате максимална контрола над топката. За производство на овие копачки се користени рециклирани материјали со високи перформанси. Дозволете им на вашите наследници да го водат нивниот тим до победа во adidas X SPEEDFLOW.4. копачките за деца. Спецификација: Копачки за деца За игра на вештачка трева и тврди површини Плиток профил Врзување со врвки Горен дел: мрежест материјал Крапони и ѓон од гума.
Подетално

adidas X SPEEDFLOW.4 унисекс копачките за деца се создадени за новите генерации на играчи на најпопуларната споредна работа во светот. Направени за игра на терени со вештачка трева и тврди површини, тие носат неверојатна експлозивност и брзина. Горниот дел е изработен од синтетички мрежест материјал кој е исклучително лесен и во форма на чорап кој дава целосна поддршка и чувство на сигурност при интензивни дуели. Крампоните се направени од гумен материјал, обезбедуваат одлично прилепување на сите видови површини и даваат можност за лесен спринт додека ги оставате вашите противници зад себе. Овие копачки се со низок профил кој не дозволува стапалото да се движи внатре во копачката, а воедно не го покрива и глуждот за да имате максимална контрола над топката. За производство на овие копачки се користени рециклирани материјали со високи перформанси. Дозволете им на вашите наследници да го водат нивниот тим до победа во adidas X SPEEDFLOW.4. копачките за деца.
Спецификација:

 • Копачки за деца
 • За игра на вештачка трева и тврди површини
 • Плиток профил
 • Врзување со врвки
 • Горен дел: мрежест материјал
 • Крапони и ѓон од гума

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Основна поделба Обувки
  Пол Kids
  Намена Фудбал
  Бренд adidas
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  10K 28 16.6
  10-K 28.5 17
  11K 29 17.4
  11-K 30 17.8
  12K 30.5 18.3
  12-K 31 18.7
  13K 31.5 19.1
  13-K 32 19.5
  1 33 20
  1- 33.5 20.4
  2 34 20.8
  2- 35 21.2
  3 35.5 21.6
  3- 36 22.1
  4 36 2/3 22.5
  4- 37 1/3 22.9
  5 38 23.3
  5- 38 2/3 23.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош