Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Ultraboost 22
adidas Ultraboost 22
adidas Ultraboost 22
adidas Ultraboost 22
adidas Ultraboost 22
adidas Ultraboost 22
adidas Ultraboost 22
adidas Ultraboost 22
adidas Ultraboost 22
adidas Ultraboost 22
Машки патики за трчање
Код на производ:
(GX3061)
adidas

adidas Ultraboost 22

Претходна цена
11.788 ДЕН
Моментална цена
11.788 ДЕН
Цена со попуст
10.609 ДЕН
Заштеда: 1.179 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 5.5 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6.5 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7.5 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8.5 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9.5 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10.5 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11.5 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12.5 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13.5 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Направени за удобност и бескрајно враќање на енергијата, Ultraboost 22 машките патики за трчање adidas ви помагаат да ги дадете најдобрите резултати на секоја трка. Нивниот горен дел Primeknit + го обвиткува стапалото, додека Boost амортизацијата, обезбедува долготрајна удобност. Системот Linear Energy Push ја релаксира вкочанетоста на средината и предната страна на стапалото, за дополнителна енергија на секој чекор. Гумениот Continental ѓон нуди одлично прилепување на површина во влажни и суви услови, за да можете да одите самоуверено. adidas Ultraboost 22 машките патики за трчање се направени од Primeblue рециклиран материјал со високи перформанси, како дел од амбицијата да се стави крај на пластичниот отпад.Спецификација: Плиток профил Врзување Primeknit + текстилен горен дел Boost среден ѓон Continental на гумен ѓон Тежина: 333 g.
Подетално

Направени за удобност и бескрајно враќање на енергијата, Ultraboost 22 машките патики за трчање adidas ви помагаат да ги дадете најдобрите резултати на секоја трка. Нивниот горен дел Primeknit + го обвиткува стапалото, додека Boost амортизацијата, обезбедува долготрајна удобност. Системот Linear Energy Push ја релаксира вкочанетоста на средината и предната страна на стапалото, за дополнителна енергија на секој чекор. Гумениот Continental ѓон нуди одлично прилепување на површина во влажни и суви услови, за да можете да одите самоуверено. adidas Ultraboost 22 машките патики за трчање се направени од Primeblue рециклиран материјал со високи перформанси, како дел од амбицијата да се стави крај на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врзување
 • Primeknit + текстилен горен дел
 • Boost среден ѓон
 • Continental на гумен ѓон
 • Тежина: 333 g

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 50 2/3 31.4
  15 51 1/3 31.8
  5.5 38 2/3 23.8
  6 39 1/3 24.2
  6.5 40 24.6
  7 40 2/3 25
  7.5 41 1/3 25.5
  8 42 25.9
  8.5 42 2/3 26.3
  9 43 1/3 26.7
  9.5 44 27.1
  10 44 2/3 27.6
  10.5 45 1/3 28
  11 46 28.4
  11.5 46 2/3 28.8
  12 47 1/3 30.5
  12.5 48 29.7
  13 48 2/3 30.1
  13.5 49 1/3 30.5
  14 50 31
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош