Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Air Max 2090 C/S
NIKE Air Max 2090 C/S
NIKE Air Max 2090 C/S
NIKE Air Max 2090 C/S
NIKE Air Max 2090 C/S
NIKE Air Max 2090 C/S
NIKE Air Max 2090 C/S
NIKE Air Max 2090 C/S
Детски патики
Код на производ:
(DH9738-001)
NIKE

NIKE Air Max 2090 C/S

Претходна цена
8.190 ДЕН
Моментална цена
8.190 ДЕН
Цена со попуст
6.143 ДЕН
Заштеда: 2.047 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Легендарните Nike Air Max 2090 C/S детски патики за тинејџери го добија својот футуристички дизајн. Оваа C/S линија е приказна за нагласен дизајн со шевови. Текстилниот горен дел е дизајниран за прозрачност и поддршка при секој чекор. Air Max единицата и меката пена се комбинираат за удобност, исто како и на Air Max 90 моделот. Големата единица за воздух значи и голема удобност. Освежениот гумен Waffle ѓон обезбедува одлично прилепување на површина и неверојатна издржливост. Nike Air Max 2090 C/S детските патики за тинејџери се дизајнирани за секојдневни детски авантури, со комбинација на модерно и спортско наследство. Спецификација: Плиток профил Врзување со врвки Air Max единица Текстилно горниште Среден ѓон од пена Гумен ѓон.
Подетално

Легендарните Nike Air Max 2090 C/S детски патики за тинејџери го добија својот футуристички дизајн. Оваа C/S линија е приказна за нагласен дизајн со шевови. Текстилниот горен дел е дизајниран за прозрачност и поддршка при секој чекор. Air Max единицата и меката пена се комбинираат за удобност, исто како и на Air Max 90 моделот. Големата единица за воздух значи и голема удобност. Освежениот гумен Waffle ѓон обезбедува одлично прилепување на површина и неверојатна издржливост. Nike Air Max 2090 C/S детските патики за тинејџери се дизајнирани за секојдневни детски авантури, со комбинација на модерно и спортско наследство.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врзување со врвки
 • Air Max единица
 • Текстилно горниште
 • Среден ѓон од пена
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Основна поделба Обувки
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 23.5
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош