Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Solar Glide 5 M
adidas Solar Glide 5 M
adidas Solar Glide 5 M
adidas Solar Glide 5 M
adidas Solar Glide 5 M
adidas Solar Glide 5 M
adidas Solar Glide 5 M
adidas Solar Glide 5 M
adidas Solar Glide 5 M
adidas Solar Glide 5 M
adidas Solar Glide 5 M
adidas Solar Glide 5 M
Машки патики за трчање
Код на производ:
(GX5470)
adidas

adidas Solar Glide 5 M

Претходна цена
8.688 ДЕН
Моментална цена
8.688 ДЕН
Цена со попуст
6.950 ДЕН
Заштеда: 1.738 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Кога градите конзистентност, ја зголемувате дистанцата или тренирате за личен рекорд, adidas SOLAR GLIDE 5 машките патики за трчање се оние што ги оставате покрај вратата за да ги поддржите вашите цели. Овие патики се збогатени со технологии за подобри перформанси, од средниот Boost ѓон кој ви ја враќа енергијата што ја вложувате до плетениот горен дел што нуди поддршка. adidas LEP 2.0 помага во водење на стапалата, од удари со петица до брзи отскокнувања. adidas SOLAR GLIDE 5 машките патики за трчање се направени од Primeblue рециклиран материјал со високи перформанси, како дел од амбицијата да се стави крај на пластичниот отпад. Спецификација: Плиток профил Врзување Горниште од плетен текстил Boost среден ѓон Continental™ гумен ѓон Тежина: 335 g .
Подетално

Кога градите конзистентност, ја зголемувате дистанцата или тренирате за личен рекорд, adidas SOLAR GLIDE 5 машките патики за трчање се оние што ги оставате покрај вратата за да ги поддржите вашите цели. Овие патики се збогатени со технологии за подобри перформанси, од средниот Boost ѓон кој ви ја враќа енергијата што ја вложувате до плетениот горен дел што нуди поддршка. adidas LEP 2.0 помага во водење на стапалата, од удари со петица до брзи отскокнувања. adidas SOLAR GLIDE 5 машките патики за трчање се направени од Primeblue рециклиран материјал со високи перформанси, како дел од амбицијата да се стави крај на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врзување
 • Горниште од плетен текстил
 • Boost среден ѓон
 • Continental™ гумен ѓон
 • Тежина: 335 g

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Основна поделба Обувки
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14- 50 2/3 31.4
  15 51 1/3 31.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  7 40 2/3 25
  7- 41 1/3 25.5
  8 42 25.9
  8- 42 2/3 26.3
  9 43 1/3 26.7
  9- 44 27.1
  10 44 2/3 27.6
  10- 45 1/3 28
  11 46 28.4
  11- 46 2/3 28.8
  12 47 1/3 30.5
  12- 48 29.7
  13 48 2/3 30.1
  13- 49 1/3 30.5
  14 50 31
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики GX3061
  9.430 ДЕН
  Заштеда 20%
  11.788 ДЕН
  Помош