Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
Машки outdoor патики
Код на производ:
(FZ3285)
adidas

adidas Terrex

 Само на Sport Vision web shop до 19.мај.те чека дополнителен попуст од  10% на издвоената понуда. Избери го твојот омилен производ, вметни го во корпичка и попустот ќе биде автоматски пресметан! Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
8.688 ДЕН
Моментална цена
8.688 ДЕН
Моментална цена
8.688 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Од прошетка низ шума до планински авантури, овие аdidas Terrex планинарски чевли ви овозможуваат да истражувате, на влажни или суви патеки. Мембраната GORO-TEX ја отфрла водата за да ги задржи вашите стапала суви. Нивниот дизајн комбинира лесно чувство на трчање по патеката со стабилноста на планинарските чевли за планинарење. Гумениот Continental™ ѓон цврсто се прилепува на сите површини што значи дека можете да верувате дека AX4 ќе ве однесе каде што сакате без да се грижите за вашите стапала. Спецификација: Regular fit Горен дел: мрежа и синтетика GORO-TEX EVA среден ѓон Traxion гумен ѓон Primegreen .
Подетално

Од прошетка низ шума до планински авантури, овие аdidas Terrex планинарски чевли ви овозможуваат да истражувате, на влажни или суви патеки. Мембраната GORO-TEX ја отфрла водата за да ги задржи вашите стапала суви. Нивниот дизајн комбинира лесно чувство на трчање по патеката со стабилноста на планинарските чевли за планинарење. Гумениот Continental™ ѓон цврсто се прилепува на сите површини што значи дека можете да верувате дека AX4 ќе ве однесе каде што сакате без да се грижите за вашите стапала.
Спецификација:

 • Regular fit
 • Горен дел: мрежа и синтетика
 • GORO-TEX
 • EVA среден ѓон
 • Traxion гумен ѓон
 • Primegreen

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Основна поделба Обувки
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14- 50 2/3 31.4
  15 51 1/3 31.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  7 40 2/3 25
  7- 41 1/3 25.5
  8 42 25.9
  8- 42 2/3 26.3
  9 43 1/3 26.7
  9- 44 27.1
  10 44 2/3 27.6
  10- 45 1/3 28
  11 46 28.4
  11- 46 2/3 28.8
  12 47 1/3 30.5
  12- 48 29.7
  13 48 2/3 30.1
  13- 49 1/3 30.5
  14 50 31
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош