Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Air Zoom Arcadia
NIKE Air Zoom Arcadia
NIKE Air Zoom Arcadia
NIKE Air Zoom Arcadia
NIKE Air Zoom Arcadia
NIKE Air Zoom Arcadia
NIKE Air Zoom Arcadia
NIKE Air Zoom Arcadia
NIKE Air Zoom Arcadia
NIKE Air Zoom Arcadia
Детски патики
Код на производ:
(CK0715-010)
NIKE

NIKE Air Zoom Arcadia

Претходна цена
4.790 ДЕН
Моментална цена
4.790 ДЕН
Моментална цена
4.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 24
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24.5
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Air Zoom Arcadia се детски патики за трчање со врвни тркачки перформанси. Овие удобни патики за секојдневен тренинг се доволно издржливи за да издржат двоцифрени километри, а во исто време доволно лесни за да го забрзате нивното темпото кога е потребно. Слободно можеме да кажеме дека овие патики се божествени бидејќи самото име им се поврзува со тоа. Аркадија е родното место на грчките богови. Мрежестиот материјал ја обезбедува потребната вентилација и овозможува нивните стапала да останат суви, а во исто време ја обезбедува потребната удобност. Zoom Air видливата единица, прилагодена за деца, во комбинација со мекото перниче од пена дава совршена удобност и потребната ефикасност. Гумениот ѓон со целосна должина обезбедува одлично прилепување на површина. Комбинацијата на висока издржливост и дизајн на овие Nike детски патики за трчање, ќе ги мотивираат од почетокот до крајот на денот. Спецификација: Детски патики за трчање Дополнително пернче од пена околу зглобот Плиток профил Зајакнато горниште во пределот на прстите Јазичиња на петицата Zoom Air единица Гумен ѓон.
Подетално

Nike Air Zoom Arcadia се детски патики за трчање со врвни тркачки перформанси. Овие удобни патики за секојдневен тренинг се доволно издржливи за да издржат двоцифрени километри, а во исто време доволно лесни за да го забрзате нивното темпото кога е потребно. Слободно можеме да кажеме дека овие патики се божествени бидејќи самото име им се поврзува со тоа. Аркадија е родното место на грчките богови. Мрежестиот материјал ја обезбедува потребната вентилација и овозможува нивните стапала да останат суви, а во исто време ја обезбедува потребната удобност. Zoom Air видливата единица, прилагодена за деца, во комбинација со мекото перниче од пена дава совршена удобност и потребната ефикасност. Гумениот ѓон со целосна должина обезбедува одлично прилепување на површина. Комбинацијата на висока издржливост и дизајн на овие Nike детски патики за трчање, ќе ги мотивираат од почетокот до крајот на денот.
Спецификација:

 • Детски патики за трчање
 • Дополнително пернче од пена околу зглобот
 • Плиток профил
 • Зајакнато горниште во пределот на прстите
 • Јазичиња на петицата
 • Zoom Air единица
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Категорија Обувки
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 24
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24.5
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош