Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas X Speedflow Messi.3 TF
adidas X Speedflow Messi.3 TF
adidas X Speedflow Messi.3 TF
adidas X Speedflow Messi.3 TF
adidas X Speedflow Messi.3 TF
adidas X Speedflow Messi.3 TF
adidas X Speedflow Messi.3 TF
adidas X Speedflow Messi.3 TF
adidas X Speedflow Messi.3 TF
adidas X Speedflow Messi.3 TF
Детски патики
Код на производ:
(GW7424)
adidas

adidas X Speedflow Messi.3 TF

 Само на Sport Vision web shop до 19.мај.те чека дополнителен попуст од  10% на издвоената понуда. Избери го твојот омилен производ, вметни го во корпичка и попустот ќе биде автоматски пресметан! Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
3.388 ДЕН
Моментална цена
3.388 ДЕН
Моментална цена
3.388 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas X SPEEDFLOW MESSI.3 TF се унисекс копачки кои ги менуваат правилата на игра на вештачка трева. Лесната и еластична мрежеста конструкција му обезбедува на стапалото исклучителна стабилност и удобност за целосно уживање во фудбалот. Покрај тоа, горниот дел е составен од најмалку 20% рециклирани материјали, што ги претставува напорите на adidas да стави крај на употребата на пластичен отпад. Ѓонот со намалени гумени делови е прилагоден на терени со вештачка трева и дава поприродно чувство при движење и дополнително забрзување. Спектакуларното Меси лого на петицата ќе ги мотивира децата да бидат подобри од ден на ден, за да ги остварат своите спортски соништа. Лесните копачки, чиј горен дел е украсен со впечатлива графика овозможуваат вашите деца да се издвојат од толпата. Еластичните врвки го олеснуваат облекувањето. Спецификација: Растеглива конструкција / врзување со врвки Горен дел: текстил, синтетика Рециклирани материјали Гумен ѓон за вештачки површини.
Подетално

adidas X SPEEDFLOW MESSI.3 TF се унисекс копачки кои ги менуваат правилата на игра на вештачка трева. Лесната и еластична мрежеста конструкција му обезбедува на стапалото исклучителна стабилност и удобност за целосно уживање во фудбалот. Покрај тоа, горниот дел е составен од најмалку 20% рециклирани материјали, што ги претставува напорите на adidas да стави крај на употребата на пластичен отпад. Ѓонот со намалени гумени делови е прилагоден на терени со вештачка трева и дава поприродно чувство при движење и дополнително забрзување. Спектакуларното Меси лого на петицата ќе ги мотивира децата да бидат подобри од ден на ден, за да ги остварат своите спортски соништа. Лесните копачки, чиј горен дел е украсен со впечатлива графика овозможуваат вашите деца да се издвојат од толпата. Еластичните врвки го олеснуваат облекувањето.
Спецификација:

 • Растеглива конструкција / врзување со врвки
 • Горен дел: текстил, синтетика
 • Рециклирани материјали
 • Гумен ѓон за вештачки површини

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Основна поделба Обувки
  Пол Kids
  Намена Фудбал
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  10K 28 16.6
  10-K 28.5 17
  11K 29 17.4
  11-K 30 17.8
  12K 30.5 18.3
  12-K 31 18.7
  13K 31.5 19.1
  13-K 32 19.5
  1 33 20
  1- 33.5 20.4
  2 34 20.8
  2- 35 21.2
  3 35.5 21.6
  3- 36 22.1
  4 36 2/3 22.5
  4- 37 1/3 22.9
  5 38 23.3
  5- 38 2/3 23.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош