Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas X Speedflow Messi.4 FxG
adidas X Speedflow Messi.4 FxG
adidas X Speedflow Messi.4 FxG
adidas X Speedflow Messi.4 FxG
adidas X Speedflow Messi.4 FxG
adidas X Speedflow Messi.4 FxG
adidas X Speedflow Messi.4 FxG
adidas X Speedflow Messi.4 FxG
adidas X Speedflow Messi.4 FxG
adidas X Speedflow Messi.4 FxG
Детски патики
Код на производ:
(GW7426)
adidas

adidas X Speedflow Messi.4 FxG

Претходна цена
2.488 ДЕН
Моментална цена
2.488 ДЕН
Цена со попуст
1.990 ДЕН
Заштеда: 498 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas X SPEEDFLOW MESSI.3 TF се унисекс копачки кои ги менуваат правилата на игра на вештачка трева. Лесната и еластична мрежеста конструкција му обезбедува на стапалото исклучителна стабилност и удобност за целосно уживање во фудбалот. Покрај тоа, горниот дел е составен од најмалку 20% рециклирани материјали, што ги претставува напорите на adidas да стави крај на употребата на пластичен отпад. Флексибилниот ѓон дава поприродно чувство при движење и обезбедува дополнително забрзување. Спектакуларното Меси лого на петицата ќе ги мотивира децата да бидат подобри од ден на ден, за да ги остварат своите спортски соништа. Лесните копачки, чиј горен дел е украсен со впечатлива графика овозможуваат вашите деца да се издвојат од толпата. Еластичните врвки го олеснуваат облекувањето. Спецификација: Растеглива конструкција / врзување со врвки Меко, синтетичко горниште Рециклирани материјали Флексибилен ѓон.
Подетално

adidas X SPEEDFLOW MESSI.3 TF се унисекс копачки кои ги менуваат правилата на игра на вештачка трева. Лесната и еластична мрежеста конструкција му обезбедува на стапалото исклучителна стабилност и удобност за целосно уживање во фудбалот. Покрај тоа, горниот дел е составен од најмалку 20% рециклирани материјали, што ги претставува напорите на adidas да стави крај на употребата на пластичен отпад. Флексибилниот ѓон дава поприродно чувство при движење и обезбедува дополнително забрзување. Спектакуларното Меси лого на петицата ќе ги мотивира децата да бидат подобри од ден на ден, за да ги остварат своите спортски соништа. Лесните копачки, чиј горен дел е украсен со впечатлива графика овозможуваат вашите деца да се издвојат од толпата. Еластичните врвки го олеснуваат облекувањето.
Спецификација:

 • Растеглива конструкција / врзување со врвки
 • Меко, синтетичко горниште
 • Рециклирани материјали
 • Флексибилен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Категорија Обувки
  Пол Kids
  Намена Фудбал
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  10K 28 16.6
  10-K 28.5 17
  11K 29 17.4
  11-K 30 17.8
  12K 30.5 18.3
  12-K 31 18.7
  13K 31.5 19.1
  13-K 32 19.5
  1 33 20
  1- 33.5 20.4
  2 34 20.8
  2- 35 21.2
  3 35.5 21.6
  3- 36 22.1
  4 36 2/3 22.5
  4- 37 1/3 22.9
  5 38 23.3
  5- 38 2/3 23.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Prosecna ocena:
  ocena
  5
  2.710 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.388 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош