Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Predator Edge.2
adidas Predator Edge.2
adidas Predator Edge.2
adidas Predator Edge.2
adidas Predator Edge.2
adidas Predator Edge.2
adidas Predator Edge.2
adidas Predator Edge.2
adidas Predator Edge.2
adidas Predator Edge.2
Машки копачки
Код на производ:
(GW9986)
adidas

adidas Predator Edge.2

Predator колекцијата оваа сезона ви ја претставува ZONE SKIN, иновација која го олеснува движењето во текот на играта. Новите модели се дизајнирани за целосна контрола и потполна прецизност.

Време е да застанете на теренот и да го искористите потенцијалот во adidas Predator Edge копачките и патиките за фудбал.

Погледнете ја комплетната понуда на моделите за возрасни и деца наменети за различни подлоги и нарачајте ги online или побарајте ги во продавниците на Sport Vision.

Претходна цена
8.688 ДЕН
Моментална цена
8.688 ДЕН
Цена со попуст
6.950 ДЕН
Заштеда: 1.738 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas PREDATOR EDGE.2 MG се унисекс копачки за игра на вештачка и природна трева со нова димензија на удобност и контрола на топката. Откријте нова димензија на играта во PREDATOR копачките. Покрај исклучителната удобност, овие копачки се украсени и со максимална функционалност. Тие ви обезбедуваат доминација и максимален придонес во победата на вашиот тим. Овие копачки во горниот дел имаат дискретни ребрести делови поставени и обликувани за различни типови на контакт со топката, што ви дава можност за изведување различни типови на удари. Целосно новиот TPU ѓон обезбедува одлично прилепување на површина и ви дава можност лесно и стабилно да го менувате правецот при дриблинг. Системот за врзување - OFF SET обезбедува попрецизни удари. adidas PREDATOR EDGE.1 AG копачките за фудбал отвораат различни можности на теренот. Спецификација: Текстилен горен дел Ребрести делови на горниот слој Врзување Рециклиран материјал Нов TPU ѓон.
Подетално

adidas PREDATOR EDGE.2 MG се унисекс копачки за игра на вештачка и природна трева со нова димензија на удобност и контрола на топката. Откријте нова димензија на играта во PREDATOR копачките. Покрај исклучителната удобност, овие копачки се украсени и со максимална функционалност. Тие ви обезбедуваат доминација и максимален придонес во победата на вашиот тим. Овие копачки во горниот дел имаат дискретни ребрести делови поставени и обликувани за различни типови на контакт со топката, што ви дава можност за изведување различни типови на удари. Целосно новиот TPU ѓон обезбедува одлично прилепување на површина и ви дава можност лесно и стабилно да го менувате правецот при дриблинг. Системот за врзување - OFF SET обезбедува попрецизни удари. adidas PREDATOR EDGE.1 AG копачките за фудбал отвораат различни можности на теренот.
Спецификација:

 • Текстилен горен дел
 • Ребрести делови на горниот слој
 • Врзување
 • Рециклиран материјал
 • Нов TPU ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Основна поделба Обувки
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14- 50 2/3 31.4
  15 51 1/3 31.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  7 40 2/3 25
  7- 41 1/3 25.5
  8 42 25.9
  8- 42 2/3 26.3
  9 43 1/3 26.7
  9- 44 27.1
  10 44 2/3 27.6
  10- 45 1/3 28
  11 46 28.4
  11- 46 2/3 28.8
  12 47 1/3 30.5
  12- 48 29.7
  13 48 2/3 30.1
  13- 49 1/3 30.5
  14 50 31
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош