Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Predator Edge.3 L MG
adidas Predator Edge.3 L MG
adidas Predator Edge.3 L MG
adidas Predator Edge.3 L MG
Код на производ:
(GW9992)
adidas

adidas Predator Edge.3 L MG

Predator колекцијата оваа сезона ви ја претставува ZONE SKIN, иновација која го олеснува движењето во текот на играта. Новите модели се дизајнирани за целосна контрола и потполна прецизност.

Време е да застанете на теренот и да го искористите потенцијалот во adidas Predator Edge копачките и патиките за фудбал.

Погледнете ја комплетната понуда на моделите за возрасни и деца наменети за различни подлоги и нарачајте ги online или побарајте ги во продавниците на Sport Vision.

Претходна цена
5.588 ДЕН
Моментална цена
5.588 ДЕН
Цена со попуст
4.470 ДЕН
Заштеда: 1.118 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas PREDATOR EDGE.3 L MG се унисекс копачки за фудбал за играње на вештачка и природна трева со нова димензија на удобност и контрола на топката. Покрај исклучителната удобност, овие универзални фудбалски копачки се украсени и со максимална функционалност. Тие ви обезбедуваат доминација и со нив ќе дадете огромен придонес во победата на вашиот тим. Горниот дел е изработен од обложен текстил, материјал со голема издржливост и мек на допир, со што се обезбедува одличен контакт со топката. Тоа значи дека ќе имате максимална контрола над топката и при додавање и при дриблинг. Впечатливиот фасетиран ѓон обезбедува одлично прилепување на површини и стабилност при нагли промени во насоката и брзината, без разлика дали сте на природна или вештачка трева. Овие удобни, универзални копачки делумно се направени од рециклиран материјал. adidas PREDATOR EDGE.3 L MG копачките ви отвораат различни можности на теренот. Спецификација: Текстилно горниште Плитки универзални копачки Врзување Рециклиран материјал Фасетиран ѓон.
Подетално

adidas PREDATOR EDGE.3 L MG се унисекс копачки за фудбал за играње на вештачка и природна трева со нова димензија на удобност и контрола на топката. Покрај исклучителната удобност, овие универзални фудбалски копачки се украсени и со максимална функционалност. Тие ви обезбедуваат доминација и со нив ќе дадете огромен придонес во победата на вашиот тим. Горниот дел е изработен од обложен текстил, материјал со голема издржливост и мек на допир, со што се обезбедува одличен контакт со топката. Тоа значи дека ќе имате максимална контрола над топката и при додавање и при дриблинг. Впечатливиот фасетиран ѓон обезбедува одлично прилепување на површини и стабилност при нагли промени во насоката и брзината, без разлика дали сте на природна или вештачка трева. Овие удобни, универзални копачки делумно се направени од рециклиран материјал. adidas PREDATOR EDGE.3 L MG копачките ви отвораат различни можности на теренот.
Спецификација:

 • Текстилно горниште
 • Плитки универзални копачки
 • Врзување
 • Рециклиран материјал
 • Фасетиран ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Основна поделба Обувки
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14- 50 2/3 31.4
  15 51 1/3 31.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  7 40 2/3 25
  7- 41 1/3 25.5
  8 42 25.9
  8- 42 2/3 26.3
  9 43 1/3 26.7
  9- 44 27.1
  10 44 2/3 27.6
  10- 45 1/3 28
  11 46 28.4
  11- 46 2/3 28.8
  12 47 1/3 30.5
  12- 48 29.7
  13 48 2/3 30.1
  13- 49 1/3 30.5
  14 50 31
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош