Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Predator Edge.3 SG
adidas Predator Edge.3 SG
adidas Predator Edge.3 SG
adidas Predator Edge.3 SG
adidas Predator Edge.3 SG
adidas Predator Edge.3 SG
adidas Predator Edge.3 SG
adidas Predator Edge.3 SG
adidas Predator Edge.3 SG
adidas Predator Edge.3 SG
Код на производ:
(GW4870)
adidas

adidas Predator Edge.3 SG

Predator колекцијата оваа сезона ви ја претставува ZONE SKIN, иновација која го олеснува движењето во текот на играта. Новите модели се дизајнирани за целосна контрола и потполна прецизност.

Време е да застанете на теренот и да го искористите потенцијалот во adidas Predator Edge копачките и патиките за фудбал.

Погледнете ја комплетната понуда на моделите за возрасни и деца наменети за различни подлоги и нарачајте ги online или побарајте ги во продавниците на Sport Vision.

Претходна цена
6.188 ДЕН
Моментална цена
6.188 ДЕН
Цена со попуст
4.950 ДЕН
Заштеда: 1.238 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas PREDATOR EDGE.3 SG се машки копачки за фудбал во кои секогаш имате предност и целосна доминација на теренот. Овие копачки не покажуваат милост на теренот и носат подобрени перформанси што ви овозможуваат да бидете немилосрдни, гладни за победа и да ја држите играта под контрола. Растегливиот дел околу зглобот овозможува лесно облекување и ја прави ногата фиксирана. Тој е стратешки е поставен околу Control Zone на горниот дел за да го подобри контактот со топката. Ѓонот TPU ја одржува стабилноста на мек терен. Овие копачки се направени од делумно рециклирани материјали. Горниот дел содржи најмалку 50% рециклирана содржина. Спецификација: Растеглив дел околу зглобот за лесно облекување и фиксирање на зглобот Control Zone горниште TPU ѓон Врзување.
Подетално

adidas PREDATOR EDGE.3 SG се машки копачки за фудбал во кои секогаш имате предност и целосна доминација на теренот. Овие копачки не покажуваат милост на теренот и носат подобрени перформанси што ви овозможуваат да бидете немилосрдни, гладни за победа и да ја држите играта под контрола. Растегливиот дел околу зглобот овозможува лесно облекување и ја прави ногата фиксирана. Тој е стратешки е поставен околу Control Zone на горниот дел за да го подобри контактот со топката. Ѓонот TPU ја одржува стабилноста на мек терен. Овие копачки се направени од делумно рециклирани материјали. Горниот дел содржи најмалку 50% рециклирана содржина.
Спецификација:

 • Растеглив дел околу зглобот за лесно облекување и фиксирање на зглобот
 • Control Zone горниште
 • TPU ѓон
 • Врзување

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Категорија Обувки
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14- 50 2/3 31.4
  15 51 1/3 31.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  7 40 2/3 25
  7- 41 1/3 25.5
  8 42 25.9
  8- 42 2/3 26.3
  9 43 1/3 26.7
  9- 44 27.1
  10 44 2/3 27.6
  10- 45 1/3 28
  11 46 28.4
  11- 46 2/3 28.8
  12 47 1/3 30.5
  12- 48 29.7
  13 48 2/3 30.1
  13- 49 1/3 30.5
  14 50 31
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош