Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Predator Edge
adidas Predator Edge
adidas Predator Edge
adidas Predator Edge
adidas Predator Edge
adidas Predator Edge
adidas Predator Edge
adidas Predator Edge
adidas Predator Edge
adidas Predator Edge
Машки копачки
Код на производ:
(H02932)
adidas

adidas Predator Edge

Predator колекцијата оваа сезона ви ја претставува ZONE SKIN, иновација која го олеснува движењето во текот на играта. Новите модели се дизајнирани за целосна контрола и потполна прецизност.

Време е да застанете на теренот и да го искористите потенцијалот во adidas Predator Edge копачките и патиките за фудбал.

Погледнете ја комплетната понуда на моделите за возрасни и деца наменети за различни подлоги и нарачајте ги online или побарајте ги во продавниците на Sport Vision.

Претходна цена
13.588 ДЕН
Моментална цена
13.588 ДЕН
Моментална цена
13.588 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Гледајте го фудбалот како прекрасна игра, од нов агол во adidas PREDATOR EDGE.1 машките фудбалски копачки. Кога имате предност, полето е полно со можности. Овие копачки имаат горен дел од Zone Skin кој вклучува четири различни ребрести зони дизајнирани да го оптимизираат движењето, силата, контролата и дриблингот. Поделениот ѓон со Power Facet делот во предниот дел на стапалото додава сила на ударите. Прилагодливиот отвор на патиките го прави вашето стапало безбедно и фиксирано. Спецификации: За играње на цврста подлога Плиток профил Врзување со врвки Zone Skin горниште Ѓон и крампони дизајнирани за цврст терен - сува природна трева.
Подетално

Гледајте го фудбалот како прекрасна игра, од нов агол во adidas PREDATOR EDGE.1 машките фудбалски копачки. Кога имате предност, полето е полно со можности. Овие копачки имаат горен дел од Zone Skin кој вклучува четири различни ребрести зони дизајнирани да го оптимизираат движењето, силата, контролата и дриблингот. Поделениот ѓон со Power Facet делот во предниот дел на стапалото додава сила на ударите. Прилагодливиот отвор на патиките го прави вашето стапало безбедно и фиксирано.
Спецификации:

 • За играње на цврста подлога
 • Плиток профил
 • Врзување со врвки
 • Zone Skin горниште
 • Ѓон и крампони дизајнирани за цврст терен - сува природна трева

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Категорија Обувки
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14- 50 2/3 31.4
  15 51 1/3 31.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  7 40 2/3 25
  7- 41 1/3 25.5
  8 42 25.9
  8- 42 2/3 26.3
  9 43 1/3 26.7
  9- 44 27.1
  10 44 2/3 27.6
  10- 45 1/3 28
  11 46 28.4
  11- 46 2/3 28.8
  12 47 1/3 30.5
  12- 48 29.7
  13 48 2/3 30.1
  13- 49 1/3 30.5
  14 50 31
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош