Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Court Borough Low 2 Special Edition
NIKE Court Borough Low 2 Special Edition
NIKE Court Borough Low 2 Special Edition
NIKE Court Borough Low 2 Special Edition
NIKE Court Borough Low 2 Special Edition
NIKE Court Borough Low 2 Special Edition
NIKE Court Borough Low 2 Special Edition
NIKE Court Borough Low 2 Special Edition
NIKE Court Borough Low 2 Special Edition
NIKE Court Borough Low 2 Special Edition
Детски патики
Код на производ:
(DM0111-100)
NIKE

NIKE Court Borough Low 2 Special Edition

Претходна цена
2.690 ДЕН
Моментална цена
2.690 ДЕН
Цена со попуст
2.152 ДЕН
Заштеда: 538 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Court Borough Low 2 се патики за мали девојчиња кои ќе придонесат автентичност на нивниот изглед. Овие патики носат сјај и гламур на секој нивен чекор. Swoosh логото е малку сјајно, додека на петицата додадовме повеќе сјајни акценти, за впечатлив, урбан изглед. Изработени се од издржлива кожа, па можат слободно да ги носат и да блескаат цел ден, секој ден. Овие светки и сјајната графика се инспирирани од силните женски спортисти кои ги поместуваат границите во спортот. Природната и синтетичка кожа на горниот дел е задолжена за издржливоста, а исто така им дава добро кошаркарско чувство. Велкро ремените и еластичните врвки го олеснуваат облекувњето и соблекувањето - дури и вашата мала принцеза може сама да научи да ги облекува и соблекува. Гумениот ѓон обезбедува добар стисок. Поставениот дел околу глуждот додава посебна мекост. Спецификација: Детски lifestyle патики Плиток профил Еластични врвки и велкро ремен Јазиче за повлекување на петицата и јазичето Горен дел: природна и еко кожа Гумен ѓон.
Подетално

Nike Court Borough Low 2 се патики за мали девојчиња кои ќе придонесат автентичност на нивниот изглед. Овие патики носат сјај и гламур на секој нивен чекор. Swoosh логото е малку сјајно, додека на петицата додадовме повеќе сјајни акценти, за впечатлив, урбан изглед. Изработени се од издржлива кожа, па можат слободно да ги носат и да блескаат цел ден, секој ден. Овие светки и сјајната графика се инспирирани од силните женски спортисти кои ги поместуваат границите во спортот. Природната и синтетичка кожа на горниот дел е задолжена за издржливоста, а исто така им дава добро кошаркарско чувство. Велкро ремените и еластичните врвки го олеснуваат облекувњето и соблекувањето - дури и вашата мала принцеза може сама да научи да ги облекува и соблекува. Гумениот ѓон обезбедува добар стисок. Поставениот дел околу глуждот додава посебна мекост.
Спецификација:

 • Детски lifestyle патики
 • Плиток профил
 • Еластични врвки и велкро ремен
 • Јазиче за повлекување на петицата и јазичето
 • Горен дел: природна и еко кожа
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Категорија Обувки
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 23.5
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош