Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
adidas TERREX HYPERHIKER
adidas TERREX HYPERHIKER
adidas TERREX HYPERHIKER
adidas TERREX HYPERHIKER
adidas TERREX HYPERHIKER
adidas TERREX HYPERHIKER
adidas TERREX HYPERHIKER
adidas TERREX HYPERHIKER
adidas TERREX HYPERHIKER
adidas TERREX HYPERHIKER
Детски патики
Код на производ:
(FX4187)
adidas

adidas TERREX HYPERHIKER

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
3.688 ДЕН
Моментална цена
3.688 ДЕН
Цена со попуст
2.582 ДЕН
Заштеда: 1.106 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.RDY се унисекс детски патики за планинарење во кои зимската магија ќе биде вистинско уживање. Охрабрете ги малите деца да го истражуваат светот на отворено и да ја покажат својата авантуристичка страна. Дизајнирани за зимски услови, овие длабоки патики имаат GORE-TEX мембрана која е водоотпорна, за да ги одржуваат детските стапала суви и удобни. Горниот дел е изработен од издржлив текстилен материјал со COLD.RDY технологија и PrimaLoft® изолација која ја спречува загубата на топлината. Дозволете ѝм на малите авантуристи да останат топли и безбедни додека ги истражуваат зимските пејзажи adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.RDY патиките за планинаење. Спецификација: Детски унисекс патики за планинарење Длабок профил / врвки Горен дел: текстилен, водоотпорен финиш PrimaLoft® изолација COLD.RDY технологија GORE-TEX водоотпорна постава Обликувана гумена влошка Traxion гумен ѓон Боја: сива .
Подетално

adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.RDY се унисекс детски патики за планинарење во кои зимската магија ќе биде вистинско уживање. Охрабрете ги малите деца да го истражуваат светот на отворено и да ја покажат својата авантуристичка страна. Дизајнирани за зимски услови, овие длабоки патики имаат GORE-TEX мембрана која е водоотпорна, за да ги одржуваат детските стапала суви и удобни. Горниот дел е изработен од издржлив текстилен материјал со COLD.RDY технологија и PrimaLoft® изолација која ја спречува загубата на топлината. Дозволете ѝм на малите авантуристи да останат топли и безбедни додека ги истражуваат зимските пејзажи adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.RDY патиките за планинаење.

Спецификација:

 • Детски унисекс патики за планинарење
 • Длабок профил / врвки
 • Горен дел: текстилен, водоотпорен финиш
 • PrimaLoft® изолација
 • COLD.RDY технологија
 • GORE-TEX водоотпорна постава
 • Обликувана гумена влошка
 • Traxion гумен ѓон
 • Боја: сива
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Kids
Намена Outdoor
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10K 28 16.6
10-K 28.5 17
11K 29 17.4
11-K 30 17.8
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19.1
13-K 32 19.5
1 33 20
1- 33.5 20.4
2 34 20.8
2- 35 21.2
3 35.5 21.6
3- 36 22.1
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.RDY се унисекс детски патики за планинарење во кои зимската магија ќе биде вистинско уживање. Охрабрете ги малите деца да го истражуваат светот на отворено и да ја покажат својата авантуристичка страна. Дизајнирани за зимски услови, овие длабоки патики имаат GORE-TEX мембрана која е водоотпорна, за да ги одржуваат детските стапала суви и удобни. Горниот дел е изработен од издржлив текстилен материјал со COLD.RDY технологија и PrimaLoft® изолација која ја спречува загубата на топлината. Дозволете ѝм на малите авантуристи да останат топли и безбедни додека ги истражуваат зимските пејзажи adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.RDY патиките за планинаење.

Спецификација:

 • Детски унисекс патики за планинарење
 • Длабок профил / врвки
 • Горен дел: текстилен, водоотпорен финиш
 • PrimaLoft® изолација
 • COLD.RDY технологија
 • GORE-TEX водоотпорна постава
 • Обликувана гумена влошка
 • Traxion гумен ѓон
 • Боја: сива
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Kids
Намена Outdoor
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10K 28 16.6
10-K 28.5 17
11K 29 17.4
11-K 30 17.8
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19.1
13-K 32 19.5
1 33 20
1- 33.5 20.4
2 34 20.8
2- 35 21.2
3 35.5 21.6
3- 36 22.1
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Помош