Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Court Borough Mid 2
NIKE Court Borough Mid 2
NIKE Court Borough Mid 2
NIKE Court Borough Mid 2
NIKE Court Borough Mid 2
NIKE Court Borough Mid 2
NIKE Court Borough Mid 2
NIKE Court Borough Mid 2
NIKE Court Borough Mid 2
NIKE Court Borough Mid 2
Детски патики
Код на производ:
(CD7782-107)
NIKE

NIKE Court Borough Mid 2

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
3.790 ДЕН
Моментална цена
3.790 ДЕН
Моментална цена
3.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 24
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24.5
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Court Borough Mid 2 се детски полудлабоки патики со горен дел составен од кожа, синтетика и текстил. Перфорираната текстура на горниот дел овозможува оптимална циркулација на воздухот, додека широката велкро лепенка го фиксира стапалото. Имаат прилагодлива конструкција со широко јазиче и издржлив гумен ѓон кој одлично се прилепува на сите површини и спречува лизгање. Изгледот на овие патики е инспириран од ретро кошаркарскиот стил и истакнат со Nike логото во контрастна боја. Спецификација: Полудлабоки патики Класични врвки, велрко лепенка Горен дел: кожа, синтетика, текстил Среден ѓон: пена EVA за удобност Ѓон: издржлива гума Боја: Црна, бела Код на производ: CD7782-107 .
Подетално

Nike Court Borough Mid 2 се детски полудлабоки патики со горен дел составен од кожа, синтетика и текстил. Перфорираната текстура на горниот дел овозможува оптимална циркулација на воздухот, додека широката велкро лепенка го фиксира стапалото. Имаат прилагодлива конструкција со широко јазиче и издржлив гумен ѓон кој одлично се прилепува на сите површини и спречува лизгање. Изгледот на овие патики е инспириран од ретро кошаркарскиот стил и истакнат со Nike логото во контрастна боја.

Спецификација:

 • Полудлабоки патики
 • Класични врвки, велрко лепенка
 • Горен дел: кожа, синтетика, текстил
 • Среден ѓон: пена EVA за удобност
 • Ѓон: издржлива гума
 • Боја: Црна, бела
 • Код на производ: CD7782-107
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Kids
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст KIDS
Големина ЕУ големина Големина во cm
11C 28 17
12C 29.5 18
13C 31 19
1Y 32 20
1.5Y 33 20.5
2Y 33.5 21
2.5Y 34 21.5
3Y 35 22
3.5Y 35.5 22.5
4Y 36 23
4.5Y 36.5 23.5
5Y 37.5 24
5.5Y 38 24
6Y 38.5 24.5
6.5Y 39 24.5
7Y 40 25
10.5 27.5 16.5
11.5 28.5 17.5
12.5 30 18.5
13.5 31.5 19.5

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Court Borough Mid 2 се детски полудлабоки патики со горен дел составен од кожа, синтетика и текстил. Перфорираната текстура на горниот дел овозможува оптимална циркулација на воздухот, додека широката велкро лепенка го фиксира стапалото. Имаат прилагодлива конструкција со широко јазиче и издржлив гумен ѓон кој одлично се прилепува на сите површини и спречува лизгање. Изгледот на овие патики е инспириран од ретро кошаркарскиот стил и истакнат со Nike логото во контрастна боја.

Спецификација:

 • Полудлабоки патики
 • Класични врвки, велрко лепенка
 • Горен дел: кожа, синтетика, текстил
 • Среден ѓон: пена EVA за удобност
 • Ѓон: издржлива гума
 • Боја: Црна, бела
 • Код на производ: CD7782-107
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Kids
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст KIDS
Големина ЕУ големина Големина во cm
11C 28 17
12C 29.5 18
13C 31 19
1Y 32 20
1.5Y 33 20.5
2Y 33.5 21
2.5Y 34 21.5
3Y 35 22
3.5Y 35.5 22.5
4Y 36 23
4.5Y 36.5 23.5
5Y 37.5 24
5.5Y 38 24
6Y 38.5 24.5
6.5Y 39 24.5
7Y 40 25
10.5 27.5 16.5
11.5 28.5 17.5
12.5 30 18.5
13.5 31.5 19.5

Остави коментар

Trenutno nema komentara
Помош