Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Air Zoom Pegasus 38
NIKE Air Zoom Pegasus 38
NIKE Air Zoom Pegasus 38
NIKE Air Zoom Pegasus 38
NIKE Air Zoom Pegasus 38
NIKE Air Zoom Pegasus 38
NIKE Air Zoom Pegasus 38
NIKE Air Zoom Pegasus 38
NIKE Air Zoom Pegasus 38
NIKE Air Zoom Pegasus 38
Машки патики за трчање
Код на производ:
(CW7356-700)
NIKE

NIKE Air Zoom Pegasus 38

Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Зачувајте во листата на желби
Nike Air Zoom Pegasus 38 се машки патики за трчање дизајнирани да обезбедат висока поддршка на патеката. Најновата верзија на познатиот модел Pegasus ги задржува најдобрите карактеристики на своите претходници, нагласувајќи го подобреното горниште. Предниот дел е значително проширен, што дава повеќе простор и слобода на прстите. Мрежестиот материјал е лесен и воздушен, обезбедува чувство на комфор и го следи природното движење на стапалата. Она што е исто со оваа верзија е Nike React пената во средниот ѓон, која е лесна, еластична и многу издржлива. Повеќе пена значи подобро амортизирање, додека поголема единица Zoom Air обезбедува поголема поддршка при секој чекор. Јазичето е удобно покриено со пена, а системот за врвки е прилагоден за целосно да ги обезбеди стапалата. Не мерете време или километри, туку уживајте во бесценетото чувство на задоволство додека трчате во Nike Air Zoom Pegasus 38 патиките. Спецификација: Машки патики за трчање Модел со широк дел во пределот на прстите Горен дел: текстил Среден ѓон Nike React Zoom Air единица за поддршка Јазиче од пена Гумен ѓон .
Подетално

Nike Air Zoom Pegasus 38 се машки патики за трчање дизајнирани да обезбедат висока поддршка на патеката. Најновата верзија на познатиот модел Pegasus ги задржува најдобрите карактеристики на своите претходници, нагласувајќи го подобреното горниште. Предниот дел е значително проширен, што дава повеќе простор и слобода на прстите. Мрежестиот материјал е лесен и воздушен, обезбедува чувство на комфор и го следи природното движење на стапалата. Она што е исто со оваа верзија е Nike React пената во средниот ѓон, која е лесна, еластична и многу издржлива. Повеќе пена значи подобро амортизирање, додека поголема единица Zoom Air обезбедува поголема поддршка при секој чекор. Јазичето е удобно покриено со пена, а системот за врвки е прилагоден за целосно да ги обезбеди стапалата. Не мерете време или километри, туку уживајте во бесценетото чувство на задоволство додека трчате во Nike Air Zoom Pegasus 38 патиките.

Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Модел со широк дел во пределот на прстите
 • Горен дел: текстил
 • Среден ѓон Nike React
 • Zoom Air единица за поддршка
 • Јазиче од пена
 • Гумен ѓон
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Пол Машки
Намена Трчање
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14.5 49 32.5
15 49.5 33
5.5 38 24
6 38.5 24
6.5 39 24.5
7 40 25
7.5 40.5 25.5
8 41 26
8.5 42 26.5
9 42.5 27
9.5 43 27.5
10 44 28
10.5 44.5 28.5
11 45 29
11.5 45.5 29.5
12 46 30
12.5 47 30.5
13 47.5 31
13.5 48 31.5
14 48.5 32
Остави оценка
Trenutno nema komentara

Слични производи

Помош