Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Pegasus Trail 3 GORE-TEX
NIKE Pegasus Trail 3 GORE-TEX
NIKE Pegasus Trail 3 GORE-TEX
NIKE Pegasus Trail 3 GORE-TEX
NIKE Pegasus Trail 3 GORE-TEX
NIKE Pegasus Trail 3 GORE-TEX
NIKE Pegasus Trail 3 GORE-TEX
NIKE Pegasus Trail 3 GORE-TEX
NIKE Pegasus Trail 3 GORE-TEX
NIKE Pegasus Trail 3 GORE-TEX
Машки патики за трчање
Код на производ:
(DC8793-002)
NIKE

NIKE Pegasus Trail 3 GORE-TEX

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
10.190 ДЕН
Моментална цена
10.190 ДЕН
Моментална цена
10.190 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Pegasus Trail 3 GORE-TEX машките патики за трчање не дозволуваат временските услови да ве спречат да истражувате и откривате нови пејзажи. Избегнете ги градските гужви, изберете ја вашата рута и искористете ги сите придобивки од трчањето во природа. Овие патики имаат водоотпорен горен дел кој издржува екстремни услови и совршено се прилагодува на барањата на тркачите, љубителите на патеките и ентузијастите на отворено. Pegasus Trail 3 има силуета која се прилагодува на различни нивоа на трчање, така што секој пат можете да доживеете сосема ново искуство на патеката. Издржливиот горен дел со технологијата GORE-TEX ѝм обезбедува на стапалата врвна водоотпорна поддршка, а во исто време се удобност и комфор. Средниот ѓон е исполнет со Nike React пена по целата должина, која ја враќа енергијата и го стабилизира движењето. Ова е особено важно при трчање на карпести и нерамни терени, бидејќи пената го ублажува притисокот на стапалото и ви дава чувство на удобност. Гумен ѓон инспириран од изгледот на велосипедските гуми, обезбедува одлично прилепување на површината и го прави вашето трчање непречено. Спецификација: Nike React пена Водоотпорно горниште Гумен ѓон.
Подетално

Nike Pegasus Trail 3 GORE-TEX машките патики за трчање не дозволуваат временските услови да ве спречат да истражувате и откривате нови пејзажи. Избегнете ги градските гужви, изберете ја вашата рута и искористете ги сите придобивки од трчањето во природа. Овие патики имаат водоотпорен горен дел кој издржува екстремни услови и совршено се прилагодува на барањата на тркачите, љубителите на патеките и ентузијастите на отворено. Pegasus Trail 3 има силуета која се прилагодува на различни нивоа на трчање, така што секој пат можете да доживеете сосема ново искуство на патеката. Издржливиот горен дел со технологијата GORE-TEX ѝм обезбедува на стапалата врвна водоотпорна поддршка, а во исто време се удобност и комфор. Средниот ѓон е исполнет со Nike React пена по целата должина, која ја враќа енергијата и го стабилизира движењето. Ова е особено важно при трчање на карпести и нерамни терени, бидејќи пената го ублажува притисокот на стапалото и ви дава чувство на удобност. Гумен ѓон инспириран од изгледот на велосипедските гуми, обезбедува одлично прилепување на површината и го прави вашето трчање непречено.
Спецификација:

 • Nike React пена
 • Водоотпорно горниште
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Основна поделба Обувки
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Nike Pegasus Trail 3 GORE-TEX машките патики за трчање не дозволуваат временските услови да ве спречат да истражувате и откривате нови пејзажи. Избегнете ги градските гужви, изберете ја вашата рута и искористете ги сите придобивки од трчањето во природа. Овие патики имаат водоотпорен горен дел кој издржува екстремни услови и совршено се прилагодува на барањата на тркачите, љубителите на патеките и ентузијастите на отворено. Pegasus Trail 3 има силуета која се прилагодува на различни нивоа на трчање, така што секој пат можете да доживеете сосема ново искуство на патеката. Издржливиот горен дел со технологијата GORE-TEX ѝм обезбедува на стапалата врвна водоотпорна поддршка, а во исто време се удобност и комфор. Средниот ѓон е исполнет со Nike React пена по целата должина, која ја враќа енергијата и го стабилизира движењето. Ова е особено важно при трчање на карпести и нерамни терени, бидејќи пената го ублажува притисокот на стапалото и ви дава чувство на удобност. Гумен ѓон инспириран од изгледот на велосипедските гуми, обезбедува одлично прилепување на површината и го прави вашето трчање непречено.
  Спецификација:

 • Nike React пена
 • Водоотпорно горниште
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Основна поделба Обувки
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики CW7356-700
  5.324 ДЕН
  Заштеда 35%
  8.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики CW7356-002
  5.733 ДЕН
  Заштеда 30%
  8.190 ДЕН
  Помош