Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE VAPOR 14 ACADEMY FG/MG
NIKE VAPOR 14 ACADEMY FG/MG
NIKE VAPOR 14 ACADEMY FG/MG
NIKE VAPOR 14 ACADEMY FG/MG
NIKE VAPOR 14 ACADEMY FG/MG
NIKE VAPOR 14 ACADEMY FG/MG
NIKE VAPOR 14 ACADEMY FG/MG
NIKE VAPOR 14 ACADEMY FG/MG
NIKE VAPOR 14 ACADEMY FG/MG
NIKE VAPOR 14 ACADEMY FG/MG
Машки копачки
Код на производ:
(CU5691-760)
NIKE

NIKE VAPOR 14 ACADEMY FG/MG

Претходна цена
5.490 ДЕН
Моментална цена
5.490 ДЕН
Цена со попуст
4.117 ДЕН
Заштеда: 1.373 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Mercurial Vapor 14 Academy се копачки дизајнирани за различни типови на терени.  Овие копачки ви даваат брзина благодарение на специјално дизајнираните крампони за брзо сечење на топката и промена на насоката. Лепливата текстура на флексибилниот врв ви дава прецизна контрола над топката при дриблинг. Горниот дел е изработен од синтетичка кожа, што на овие чевли ѝм дава издржливост и ви го олеснува нивното чистење. Дизајнирани за различни терени, конусните крампони ви даваат одлична влечна сила. Удобната постава се обвиткува околу вашето стапало оставајќи ви природно, цврсто чувство. Ајде да играме фудбал. Ние го сакаме фудбалот. Спецификација: Овие фудбалски копачки можете да ги користите на природни или синтетички површини Вртење Издржлив синтетички горен дел Внатрешен ѓон .
Подетално

Nike Mercurial Vapor 14 Academy се копачки дизајнирани за различни типови на терени.  Овие копачки ви даваат брзина благодарение на специјално дизајнираните крампони за брзо сечење на топката и промена на насоката. Лепливата текстура на флексибилниот врв ви дава прецизна контрола над топката при дриблинг. Горниот дел е изработен од синтетичка кожа, што на овие чевли ѝм дава издржливост и ви го олеснува нивното чистење. Дизајнирани за различни терени, конусните крампони ви даваат одлична влечна сила. Удобната постава се обвиткува околу вашето стапало оставајќи ви природно, цврсто чувство. Ајде да играме фудбал. Ние го сакаме фудбалот.

Спецификација:

 • Овие фудбалски копачки можете да ги користите на природни или синтетички површини Вртење
 • Издржлив синтетички горен дел
 • Внатрешен ѓон
Карактеристика Вредност
Категорија Копачки
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14.5 49 32.5
15 49.5 33
5.5 38 24
6 38.5 24
6.5 39 24.5
7 40 25
7.5 40.5 25.5
8 41 26
8.5 42 26.5
9 42.5 27
9.5 43 27.5
10 44 28
10.5 44.5 28.5
11 45 29
11.5 45.5 29.5
12 46 30
12.5 47 30.5
13 47.5 31
13.5 48 31.5
14 48.5 32

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Mercurial Vapor 14 Academy се копачки дизајнирани за различни типови на терени.  Овие копачки ви даваат брзина благодарение на специјално дизајнираните крампони за брзо сечење на топката и промена на насоката. Лепливата текстура на флексибилниот врв ви дава прецизна контрола над топката при дриблинг. Горниот дел е изработен од синтетичка кожа, што на овие чевли ѝм дава издржливост и ви го олеснува нивното чистење. Дизајнирани за различни терени, конусните крампони ви даваат одлична влечна сила. Удобната постава се обвиткува околу вашето стапало оставајќи ви природно, цврсто чувство. Ајде да играме фудбал. Ние го сакаме фудбалот.

Спецификација:

 • Овие фудбалски копачки можете да ги користите на природни или синтетички површини Вртење
 • Издржлив синтетички горен дел
 • Внатрешен ѓон
Карактеристика Вредност
Категорија Копачки
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14.5 49 32.5
15 49.5 33
5.5 38 24
6 38.5 24
6.5 39 24.5
7 40 25
7.5 40.5 25.5
8 41 26
8.5 42 26.5
9 42.5 27
9.5 43 27.5
10 44 28
10.5 44.5 28.5
11 45 29
11.5 45.5 29.5
12 46 30
12.5 47 30.5
13 47.5 31
13.5 48 31.5
14 48.5 32

Остави коментар

Trenutno nema komentara
Помош