Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE W NIKE PEGASUS TRAIL 3
NIKE W NIKE PEGASUS TRAIL 3
NIKE W NIKE PEGASUS TRAIL 3
NIKE W NIKE PEGASUS TRAIL 3
NIKE W NIKE PEGASUS TRAIL 3
NIKE W NIKE PEGASUS TRAIL 3
NIKE W NIKE PEGASUS TRAIL 3
NIKE W NIKE PEGASUS TRAIL 3
NIKE W NIKE PEGASUS TRAIL 3
NIKE W NIKE PEGASUS TRAIL 3
Женски патики за трчање
Код на производ:
(DA8698-300)
NIKE

NIKE W NIKE PEGASUS TRAIL 3

Плати со VISA и оствари дополнителни бенефити.
Избери ги омилените модели, плати со VISA картичка и добиј дополнителен попуст од 10%. Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
8.890 ДЕН
Моментална цена
8.890 ДЕН
Цена со попуст
7.112 ДЕН
Заштеда: 1.778 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5 36 22.1
 • 4 34.5 21
 • 4.5 35 21.5
 • 5 35.5 22.5
 • 5.5 36 23
 • 6 36.5 23.5
 • 6.5 37.5 23.5
 • 7 38 24
 • 7.5 38.5 24
 • 8 39 24.5
 • 8.5 40 25
 • 9 40.5 25.5
 • 9.5 41 26
 • 10 42 26.5
 • 10.5 42.5 27
 • 11 43 27.5
 • 11.5 44 28.5
 • 12 44.5 28.5
 • 13 45.5 30
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Најдете ја вашата патека и раширете ги крилјата кон нови победи Nike Pegasus Trail 3 во машките патики за трчање. Не дозволувајте условите на патеката да ве спречат да истражувате и откривате нови предели. Овие патики со себе ја носат добропознатата удобност и дизајн што му оддава почит на класичниот Pegasus изглед. Цврстата и многу издржлива тракција ви помага да се движите и покрај карпести и нерамни предели. Зголемената поддршка во средниот дел на стапалото ви дава чувство на сигурност додека трчате. Мрежестиот горен дел е прозрачен и  овозможува вентилација на кожата. Средниот ѓон е исполнет со Nike React пена по целата должина, која е респонзивна, ја враќа енергијата и го стабилизира движењето. Ова е особено важно при трчање по карпести и нерамни терени, бидејќи пената го ублажува притисокот на стапалото и ви дава чувство на удобност. Цврстиот ѓон кој е инспириран од текстурата на гумите за велосипеди, обезбедува сигурно прилепување на површината и го прави вашето трчање непречено. Спецификација: Машки патики за трчање - trail Тежина: 321 g Навалување: 9,5 мм (прсти- 15 мм, пета- 24,5 мм) Горен дел: текстил , синтетика Стабилизатор во пределот на средниот дел на стапалото Nike React пена Гумен ѓон .
Подетално

Најдете ја вашата патека и раширете ги крилјата кон нови победи Nike Pegasus Trail 3 во машките патики за трчање. Не дозволувајте условите на патеката да ве спречат да истражувате и откривате нови предели. Овие патики со себе ја носат добропознатата удобност и дизајн што му оддава почит на класичниот Pegasus изглед. Цврстата и многу издржлива тракција ви помага да се движите и покрај карпести и нерамни предели. Зголемената поддршка во средниот дел на стапалото ви дава чувство на сигурност додека трчате. Мрежестиот горен дел е прозрачен и  овозможува вентилација на кожата. Средниот ѓон е исполнет со Nike React пена по целата должина, која е респонзивна, ја враќа енергијата и го стабилизира движењето. Ова е особено важно при трчање по карпести и нерамни терени, бидејќи пената го ублажува притисокот на стапалото и ви дава чувство на удобност. Цврстиот ѓон кој е инспириран од текстурата на гумите за велосипеди, обезбедува сигурно прилепување на површината и го прави вашето трчање непречено.

Спецификација:

 • Машки патики за трчање - trail
 • Тежина: 321 g
 • Навалување: 9,5 мм (прсти- 15 мм, пета- 24,5 мм)
 • Горен дел: текстил , синтетика
 • Стабилизатор во пределот на средниот дел на стапалото
 • Nike React пена
 • Гумен ѓон
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Женски
Намена Трчање
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
3.5 36 22.1
4 34.5 21
4.5 35 21.5
5 35.5 22.5
5.5 36 23
6 36.5 23.5
6.5 37.5 23.5
7 38 24
7.5 38.5 24
8 39 24.5
8.5 40 25
9 40.5 25.5
9.5 41 26
10 42 26.5
10.5 42.5 27
11 43 27.5
11.5 44 28.5
12 44.5 28.5
13 45.5 30

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Најдете ја вашата патека и раширете ги крилјата кон нови победи Nike Pegasus Trail 3 во машките патики за трчање. Не дозволувајте условите на патеката да ве спречат да истражувате и откривате нови предели. Овие патики со себе ја носат добропознатата удобност и дизајн што му оддава почит на класичниот Pegasus изглед. Цврстата и многу издржлива тракција ви помага да се движите и покрај карпести и нерамни предели. Зголемената поддршка во средниот дел на стапалото ви дава чувство на сигурност додека трчате. Мрежестиот горен дел е прозрачен и  овозможува вентилација на кожата. Средниот ѓон е исполнет со Nike React пена по целата должина, која е респонзивна, ја враќа енергијата и го стабилизира движењето. Ова е особено важно при трчање по карпести и нерамни терени, бидејќи пената го ублажува притисокот на стапалото и ви дава чувство на удобност. Цврстиот ѓон кој е инспириран од текстурата на гумите за велосипеди, обезбедува сигурно прилепување на површината и го прави вашето трчање непречено.

Спецификација:

 • Машки патики за трчање - trail
 • Тежина: 321 g
 • Навалување: 9,5 мм (прсти- 15 мм, пета- 24,5 мм)
 • Горен дел: текстил , синтетика
 • Стабилизатор во пределот на средниот дел на стапалото
 • Nike React пена
 • Гумен ѓон
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Женски
Намена Трчање
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
3.5 36 22.1
4 34.5 21
4.5 35 21.5
5 35.5 22.5
5.5 36 23
6 36.5 23.5
6.5 37.5 23.5
7 38 24
7.5 38.5 24
8 39 24.5
8.5 40 25
9 40.5 25.5
9.5 41 26
10 42 26.5
10.5 42.5 27
11 43 27.5
11.5 44 28.5
12 44.5 28.5
13 45.5 30

Остави коментар

Trenutno nema komentara
Помош