Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE JR LEGEND 9 CLUB TF
NIKE JR LEGEND 9 CLUB TF
NIKE JR LEGEND 9 CLUB TF
NIKE JR LEGEND 9 CLUB TF
NIKE JR LEGEND 9 CLUB TF
NIKE JR LEGEND 9 CLUB TF
NIKE JR LEGEND 9 CLUB TF
NIKE JR LEGEND 9 CLUB TF
NIKE JR LEGEND 9 CLUB TF
NIKE JR LEGEND 9 CLUB TF
Детски патики за фудбал
Код на производ:
(DA1334-176)
NIKE

NIKE JR LEGEND 9 CLUB TF

Плати со VISA и оствари дополнителни бенефити.
Избери ги омилените модели, плати со VISA картичка и добиј дополнителен попуст од 10%. Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
2.690 ДЕН
Моментална цена
2.690 ДЕН
Цена со попуст
2.152 ДЕН
Заштеда: 538 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Jr. Tiempo Legend 9 Club TF се детски патики за фудбал, кои се најлесната верзија на овој модел досега. Предниот дел има нагласена текстура за прецизен дриблинг, додавање и шутирање. Горништето од синтетичка кожа е поддржано со мека пена за подобар контакт со топката. Удобната постава го обвиткува стапалото за меко и флексибилно чувство. Гумениот ѓон е дизајниран да обезбеди повеќенасочна тракција во затворени и отворени терени. Откријте го фудбалот од поинаква перспектива, уживајќи во врвните перформанси на моделот Nike Jr. Tiempo Legend 9 Club TF Спецификација: Патики за фудбал – за деца За играње на вештачки подлоги Горен дел: синтетика, текстил Удобна постава Гумен ѓон .
Подетално

Nike Jr. Tiempo Legend 9 Club TF се детски патики за фудбал, кои се најлесната верзија на овој модел досега. Предниот дел има нагласена текстура за прецизен дриблинг, додавање и шутирање. Горништето од синтетичка кожа е поддржано со мека пена за подобар контакт со топката. Удобната постава го обвиткува стапалото за меко и флексибилно чувство. Гумениот ѓон е дизајниран да обезбеди повеќенасочна тракција во затворени и отворени терени. Откријте го фудбалот од поинаква перспектива, уживајќи во врвните перформанси на моделот Nike Jr. Tiempo Legend 9 Club TF

Спецификација:

 • Патики за фудбал – за деца
 • За играње на вештачки подлоги
 • Горен дел: синтетика, текстил
 • Удобна постава
 • Гумен ѓон
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Деца-момчиња
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
11C 28 17
12C 29.5 18
13C 31 19
1Y 32 20
1.5Y 33 20.5
2Y 33.5 21
2.5Y 34 21.5
3Y 35 22
3.5Y 35.5 22.5
4Y 36 23
4.5Y 36.5 23.5
5Y 37.5 23.5
5.5Y 38 24
6Y 38.5 24
6.5Y 39 24.5
7Y 40 25
10.5 27.5 16.5
11.5 28.5 17.5
12.5 30 18.5
13.5 31.5 19.5

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Jr. Tiempo Legend 9 Club TF се детски патики за фудбал, кои се најлесната верзија на овој модел досега. Предниот дел има нагласена текстура за прецизен дриблинг, додавање и шутирање. Горништето од синтетичка кожа е поддржано со мека пена за подобар контакт со топката. Удобната постава го обвиткува стапалото за меко и флексибилно чувство. Гумениот ѓон е дизајниран да обезбеди повеќенасочна тракција во затворени и отворени терени. Откријте го фудбалот од поинаква перспектива, уживајќи во врвните перформанси на моделот Nike Jr. Tiempo Legend 9 Club TF

Спецификација:

 • Патики за фудбал – за деца
 • За играње на вештачки подлоги
 • Горен дел: синтетика, текстил
 • Удобна постава
 • Гумен ѓон
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Деца-момчиња
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
11C 28 17
12C 29.5 18
13C 31 19
1Y 32 20
1.5Y 33 20.5
2Y 33.5 21
2.5Y 34 21.5
3Y 35 22
3.5Y 35.5 22.5
4Y 36 23
4.5Y 36.5 23.5
5Y 37.5 23.5
5.5Y 38 24
6Y 38.5 24
6.5Y 39 24.5
7Y 40 25
10.5 27.5 16.5
11.5 28.5 17.5
12.5 30 18.5
13.5 31.5 19.5

Остави коментар

Trenutno nema komentara
Помош