Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE LEGEND 9 ACADEMY TF
NIKE LEGEND 9 ACADEMY TF
NIKE LEGEND 9 ACADEMY TF
NIKE LEGEND 9 ACADEMY TF
NIKE LEGEND 9 ACADEMY TF
NIKE LEGEND 9 ACADEMY TF
NIKE LEGEND 9 ACADEMY TF
NIKE LEGEND 9 ACADEMY TF
NIKE LEGEND 9 ACADEMY TF
NIKE LEGEND 9 ACADEMY TF
Машки патики за фудбал
Код на производ:
(DA1191-176)
NIKE

NIKE LEGEND 9 ACADEMY TF

Плати со VISA и оствари дополнителни бенефити.
Избери ги омилените модели, плати со VISA картичка и добиј дополнителен попуст од 10%. Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
5.090 ДЕН
Моментална цена
5.090 ДЕН
Цена со попуст
3.817 ДЕН
Заштеда: 1.273 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Доминирајте на теренот во Nike Tiempo Legend 9 Academy IC патиките за фудбал. Овие патики носат врвна удобност и стабилност што ви овозможува игра во затворен простор, на терен или на улица. Горниот дел од телешката кожа е издржлив и има нагласена текстура на предната страна, за подобар контакт со топката. Удобната постава го покрива стапалото за меко и флексибилно чувство. Врз основа на анализата на Nike Sports Research Lab за движењето на играчите, гумениот ѓон е дизајниран да обезбедува добра тракција во повеќе насоки, на терени, улица и внатрешни површини. Откријте го фудбалот од поинаква перспектива, уживајќи во врвните перформанси на патиките Tiempo Legend 9 Academy IC. Спецификација: Патики за фудбал - за возрасни За игра на затворен и отворен терен Горен дел: кожа, текстил  Удобна постава Гумен ѓон .
Подетално

Доминирајте на теренот во Nike Tiempo Legend 9 Academy IC патиките за фудбал. Овие патики носат врвна удобност и стабилност што ви овозможува игра во затворен простор, на терен или на улица. Горниот дел од телешката кожа е издржлив и има нагласена текстура на предната страна, за подобар контакт со топката. Удобната постава го покрива стапалото за меко и флексибилно чувство. Врз основа на анализата на Nike Sports Research Lab за движењето на играчите, гумениот ѓон е дизајниран да обезбедува добра тракција во повеќе насоки, на терени, улица и внатрешни површини. Откријте го фудбалот од поинаква перспектива, уживајќи во врвните перформанси на патиките Tiempo Legend 9 Academy IC.

Спецификација:

 • Патики за фудбал - за возрасни
 • За игра на затворен и отворен терен
 • Горен дел: кожа, текстил  Удобна постава
 • Гумен ѓон
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14.5 49 32.5
15 49.5 33
5.5 38 24
6 38.5 24
6.5 39 24.5
7 40 25
7.5 40.5 25.5
8 41 26
8.5 42 26.5
9 42.5 27
9.5 43 27.5
10 44 28
10.5 44.5 28.5
11 45 29
11.5 45.5 29.5
12 46 30
12.5 47 30.5
13 47.5 31
13.5 48 31.5
14 48.5 32

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Доминирајте на теренот во Nike Tiempo Legend 9 Academy IC патиките за фудбал. Овие патики носат врвна удобност и стабилност што ви овозможува игра во затворен простор, на терен или на улица. Горниот дел од телешката кожа е издржлив и има нагласена текстура на предната страна, за подобар контакт со топката. Удобната постава го покрива стапалото за меко и флексибилно чувство. Врз основа на анализата на Nike Sports Research Lab за движењето на играчите, гумениот ѓон е дизајниран да обезбедува добра тракција во повеќе насоки, на терени, улица и внатрешни површини. Откријте го фудбалот од поинаква перспектива, уживајќи во врвните перформанси на патиките Tiempo Legend 9 Academy IC.

Спецификација:

 • Патики за фудбал - за возрасни
 • За игра на затворен и отворен терен
 • Горен дел: кожа, текстил  Удобна постава
 • Гумен ѓон
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14.5 49 32.5
15 49.5 33
5.5 38 24
6 38.5 24
6.5 39 24.5
7 40 25
7.5 40.5 25.5
8 41 26
8.5 42 26.5
9 42.5 27
9.5 43 27.5
10 44 28
10.5 44.5 28.5
11 45 29
11.5 45.5 29.5
12 46 30
12.5 47 30.5
13 47.5 31
13.5 48 31.5
14 48.5 32

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики DJ1196-001
3.272 ДЕН
Заштеда 20%
4.090 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Патики DA1191-004
3.817 ДЕН
Заштеда 25%
5.090 ДЕН
Помош