Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE MERCURIAL VAPOR 14 ACADEMY
NIKE MERCURIAL VAPOR 14 ACADEMY
NIKE MERCURIAL VAPOR 14 ACADEMY
NIKE MERCURIAL VAPOR 14 ACADEMY
NIKE MERCURIAL VAPOR 14 ACADEMY
NIKE MERCURIAL VAPOR 14 ACADEMY
NIKE MERCURIAL VAPOR 14 ACADEMY
NIKE MERCURIAL VAPOR 14 ACADEMY
NIKE MERCURIAL VAPOR 14 ACADEMY
NIKE MERCURIAL VAPOR 14 ACADEMY
Машки патики за фудбал
Код на производ:
(CV0973-760)
NIKE

NIKE MERCURIAL VAPOR 14 ACADEMY

Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Зачувајте во листата на желби
NIKE MERCURIAL SUPERFLY 14 ACADEMY се патики за фудбал од линијата Mercurial. Mercurial Vapor 14 оди чекор подалеку со иновациите и носи повеќе квалитет. Уште подобра тракција на терените во салата, на улица и во затворени простории. Технологијата Second-Skin Fit носи врвна удобност, така што ќе ги чувствувате како втора кожа. Синтетичките материјали од кои е направен горниот дел ви овозможуваат да го покажете својот талент и креативност со полна брзина. Nike Sport Resarch Lab во своето истражување го анализираше движењето на играчите и врз основа на тие податоци е дизајниран гумен ѓон кој овозможува полесно и подобро повеќенасочно движење во текот на играта. Овие патики се направени за фудбал. Ајде да играме фудбал, ние го сакаме фудбалот. Спецификација: Горен дел: синтетички материјали Влошки изработени од NikeGrip технологија .
Подетално

NIKE MERCURIAL SUPERFLY 14 ACADEMY се патики за фудбал од линијата Mercurial. Mercurial Vapor 14 оди чекор подалеку со иновациите и носи повеќе квалитет. Уште подобра тракција на терените во салата, на улица и во затворени простории. Технологијата Second-Skin Fit носи врвна удобност, така што ќе ги чувствувате како втора кожа. Синтетичките материјали од кои е направен горниот дел ви овозможуваат да го покажете својот талент и креативност со полна брзина. Nike Sport Resarch Lab во своето истражување го анализираше движењето на играчите и врз основа на тие податоци е дизајниран гумен ѓон кој овозможува полесно и подобро повеќенасочно движење во текот на играта. Овие патики се направени за фудбал. Ајде да играме фудбал, ние го сакаме фудбалот.

Спецификација:

 • Горен дел: синтетички материјали
 • Влошки изработени од NikeGrip технологија
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Пол Машки
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14.5 49 32.5
15 49.5 33
5.5 38 24
6 38.5 24
6.5 39 24.5
7 40 25
7.5 40.5 25.5
8 41 26
8.5 42 26.5
9 42.5 27
9.5 43 27.5
10 44 28
10.5 44.5 28.5
11 45 29
11.5 45.5 29.5
12 46 30
12.5 47 30.5
13 47.5 31
13.5 48 31.5
14 48.5 32
Остави оценка
Trenutno nema komentara

Слични производи

Помош