Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
Женски патики
Код на производ:
(1119394-AEBL)
HOKA

HOKA Clifton 8

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
8.690 ДЕН
Моментална цена
8.690 ДЕН
Цена со попуст
6.083 ДЕН
Заштеда: 2.607 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5 3.5
 • 4 4
 • 4.5 4.5
 • 5 36 22
 • 5.5 36 2/3 22.5
 • 6 37 1/3 23
 • 6.5 38 23.5
 • 7 38 2/3 24
 • 7.5 39 1/3 24.5
 • 8 40 25
 • 8.5 40 2/3 25.5
 • 9 41 1/3 26
 • 9.5 42 26.5
 • 10 10
 • 10.5 10.5
 • 11 11
 • 11.5 11.5
 • 12 12
 • 13 13
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Најсвежиот дизајн и уште помекиот чекор доаѓа од култната колекција Hoka во HOKA One Clifton 8 женските патики за трчање. Врз основа на геометријата што моделот Clifton ја лансираше на тркачките патеки и им ја претстави на сите љубители на трчањето, Clifton 8 е освежен со нова, многу лесна пена во средината, која практично исчезнува под нозете. 15% полесен од претходната генерација, дизајнот на новиот модел е изработен од мрежа, горен дел што дише, ултра кадифен јазик и елегантен јазик за чевли. Опремени со продолжена подлога за потпетици HOKA и зголемена гумена покривка за поголема издржливост, HOKA One One Clifton 8 женските патики се врвни патики за секојдневно трчање. Спецификација: Женски патики - трчање Плиток модел Врзување со врвки Пронација: неутрална Тежина: 20 g Горна страна: мрежести материјали Среден ѓон од пена EVA Meta Rocker технологија Боја: светло сина .
Подетално

Најсвежиот дизајн и уште помекиот чекор доаѓа од култната колекција Hoka во HOKA One Clifton 8 женските патики за трчање. Врз основа на геометријата што моделот Clifton ја лансираше на тркачките патеки и им ја претстави на сите љубители на трчањето, Clifton 8 е освежен со нова, многу лесна пена во средината, која практично исчезнува под нозете. 15% полесен од претходната генерација, дизајнот на новиот модел е изработен од мрежа, горен дел што дише, ултра кадифен јазик и елегантен јазик за чевли. Опремени со продолжена подлога за потпетици HOKA и зголемена гумена покривка за поголема издржливост, HOKA One One Clifton 8 женските патики се врвни патики за секојдневно трчање.
Спецификација:

 • Женски патики - трчање
 • Плиток модел
 • Врзување со врвки
 • Пронација: неутрална
 • Тежина: 20 g
 • Горна страна: мрежести материјали
 • Среден ѓон од пена EVA
 • Meta Rocker технологија
 • Боја: светло сина

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд HOKA
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  3.5
  4
  4.5
  5 36 22
  5.5 36 2/3 22.5
  6 37 1/3 23
  6.5 38 23.5
  7 38 2/3 24
  7.5 39 1/3 24.5
  8 40 25
  8.5 40 2/3 25.5
  9 41 1/3 26
  9.5 42 26.5
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  13
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1119396-SPCN
  5.173 ДЕН
  Заштеда 30%
  7.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1119396-BWHT
  5.173 ДЕН
  Заштеда 30%
  7.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1110509-MMHC
  6.083 ДЕН
  Заштеда 30%
  8.690 ДЕН
  Помош