Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas TERREX TRAILMAKER MID R.RDY
adidas TERREX TRAILMAKER MID R.RDY
adidas TERREX TRAILMAKER MID R.RDY
adidas TERREX TRAILMAKER MID R.RDY
adidas TERREX TRAILMAKER MID R.RDY
adidas TERREX TRAILMAKER MID R.RDY
adidas TERREX TRAILMAKER MID R.RDY
adidas TERREX TRAILMAKER MID R.RDY
adidas TERREX TRAILMAKER MID R.RDY
adidas TERREX TRAILMAKER MID R.RDY
Детски патики
Код на производ:
(FX4181)
adidas

adidas TERREX TRAILMAKER MID R.RDY

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
4.888 ДЕН
Моментална цена
4.888 ДЕН
Цена со попуст
4.155 ДЕН
Заштеда: 733 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas TERREX TRAILMAKER MID RAIN.RDY се унисекс детски патики за планинарење, дизајнирани да ги поддржат малите деца во нивните авантури на отворено. Имаат водоотпорен текстилен горен дел со технологија RAIN.RDY што им помага на детските стапала да останат суви и заштитени во влажните услови. Дополнителен TPU слој во горниот дел ги прави овие полу -длабоки патики отпорни на абење. Средниот ѓон е исполнет со ЕВА пена која го намалува притисокот на подлогата и обезбедува мека поддршка на стапалата. Ѓонот Тraxion кој е изработен од гума што не се лизга ќе ѝм овозможи сигурен чекор на стрмните делови и нерамните терени. Отворете ја вратата за малите истражувачи и дозволете ѝм да уживаат во патиките adidas TERREX TRAILMAKER MID RAIN.RDY. Спецификација: Детски унисекс планини за планинарење Полу -длабок профил / врвки Горен дел: текстил, водоотпорна технологија RAIN.RDY Тraxion гумен ѓон Боја: Сина .
Подетално

adidas TERREX TRAILMAKER MID RAIN.RDY се унисекс детски патики за планинарење, дизајнирани да ги поддржат малите деца во нивните авантури на отворено. Имаат водоотпорен текстилен горен дел со технологија RAIN.RDY што им помага на детските стапала да останат суви и заштитени во влажните услови. Дополнителен TPU слој во горниот дел ги прави овие полу -длабоки патики отпорни на абење. Средниот ѓон е исполнет со ЕВА пена која го намалува притисокот на подлогата и обезбедува мека поддршка на стапалата. Ѓонот Тraxion кој е изработен од гума што не се лизга ќе ѝм овозможи сигурен чекор на стрмните делови и нерамните терени. Отворете ја вратата за малите истражувачи и дозволете ѝм да уживаат во патиките adidas TERREX TRAILMAKER MID RAIN.RDY.

Спецификација:

 • Детски унисекс планини за планинарење
 • Полу -длабок профил / врвки
 • Горен дел: текстил, водоотпорна технологија RAIN.RDY
 • Тraxion гумен ѓон
 • Боја: Сина
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Пол Kids
Намена Outdoor
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10K 28 16.6
10-K 28.5 17
11K 29 17.4
11-K 30 17.8
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19.1
13-K 32 19.5
1 33 20
1- 33.5 20.4
2 34 20.8
2- 35 21.2
3 35.5 21.6
3- 36 22.1
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6
Остави оценка
Trenutno nema komentara

Слични производи

Помош