Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

HOKA Rincon 3
HOKA Rincon 3
HOKA Rincon 3
HOKA Rincon 3
Женски патики
Код на производ:
(1119396-SPCN)
HOKA

HOKA Rincon 3

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
7.390 ДЕН
Моментална цена
7.390 ДЕН
Цена со попуст
5.173 ДЕН
Заштеда: 2.217 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5 3.5
 • 4 4
 • 4.5 4.5
 • 5 36 22
 • 5.5 36 2/3 22.5
 • 6 37 1/3 23
 • 6.5 38 23.5
 • 7 38 2/3 24
 • 7.5 39 1/3 24.5
 • 8 40 25
 • 8.5 40 2/3 25.5
 • 9 41 1/3 26
 • 9.5 42 26.5
 • 10 10
 • 10.5 10.5
 • 11 11
 • 11.5 11.5
 • 12 12
 • 13 13
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
HOKA RINCON 3 женските патики за трчање се третата генерација на познатиот модел Rincon. Инспирирани од брановите на Rincon, најпознатото место за љубителите на сурфањето, тие ги поставија највисоките стандарди во својата класа. Со својот ултра лесен дизајн, овие патики им даваат чувство на неверојатна удобност на тркачите. Горниот дел е изработен од лесен мрежест материјал кој ја обезбедува потребната прозрачност во предниот дел и сигурна потпора во средината на стапалото. Технологијата Meta Rocker обезбедува енергично забрзување во рана фаза. Лесниот и асиметричен јазик ја намалува тежината на патиките и ги прави да бидат вашиот најдобар избор за брзо, динамично трчање. Средниот ѓон изработен од компресивна EVA пена ви гарантира автентична HOKA потпора, амортизација и удобност. Ѓонот е направен од стратешки поставени гумени делови, благодарение на кои не е потребен ѓон со целосна должина, а патиката не е оптоварена со тежина. Без разлика дали трчате рекреативно или професионално, овие редизајнирани HOKA RINCON 3 патики се вашиот најдобар сојузник во совладувањето дури и на најтешките патеки. Спецификација: Женски патики за трчање Среден ѓон од EVA пена Плиток модел Врзување со врвка Тежина: 210 g .
Подетално

HOKA RINCON 3 женските патики за трчање се третата генерација на познатиот модел Rincon. Инспирирани од брановите на Rincon, најпознатото место за љубителите на сурфањето, тие ги поставија највисоките стандарди во својата класа. Со својот ултра лесен дизајн, овие патики им даваат чувство на неверојатна удобност на тркачите. Горниот дел е изработен од лесен мрежест материјал кој ја обезбедува потребната прозрачност во предниот дел и сигурна потпора во средината на стапалото. Технологијата Meta Rocker обезбедува енергично забрзување во рана фаза. Лесниот и асиметричен јазик ја намалува тежината на патиките и ги прави да бидат вашиот најдобар избор за брзо, динамично трчање. Средниот ѓон изработен од компресивна EVA пена ви гарантира автентична HOKA потпора, амортизација и удобност. Ѓонот е направен од стратешки поставени гумени делови, благодарение на кои не е потребен ѓон со целосна должина, а патиката не е оптоварена со тежина. Без разлика дали трчате рекреативно или професионално, овие редизајнирани HOKA RINCON 3 патики се вашиот најдобар сојузник во совладувањето дури и на најтешките патеки.
Спецификација:

 • Женски патики за трчање
 • Среден ѓон од EVA пена
 • Плиток модел
 • Врзување со врвка
 • Тежина: 210 g

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд HOKA
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  3.5
  4
  4.5
  5 36 22
  5.5 36 2/3 22.5
  6 37 1/3 23
  6.5 38 23.5
  7 38 2/3 24
  7.5 39 1/3 24.5
  8 40 25
  8.5 40 2/3 25.5
  9 41 1/3 26
  9.5 42 26.5
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  13
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1119394-AEBL
  6.083 ДЕН
  Заштеда 30%
  8.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1119396-BWHT
  5.173 ДЕН
  Заштеда 30%
  7.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1106531-ADGG
  6.923 ДЕН
  Заштеда 30%
  9.890 ДЕН
  Помош