Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas FORTARUN BOA ATR K
adidas FORTARUN BOA ATR K
adidas FORTARUN BOA ATR K
adidas FORTARUN BOA ATR K
Детски патики
Код на производ:
(FZ5472)
adidas

adidas FORTARUN BOA ATR K

Ви ги претставуваме најновите модели од нашата понуда. Погледнете ги сите достапни големини и бои.

Претходна цена
3.988 ДЕН
Моментална Цена
3.988 ДЕН
Цена со попуст
3.390 ДЕН
Заштеда: 598 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas FORTARUN FREELOCK се унисекс детски патики погодни за трчање на сите видови терени. Без разлика дали станува збор за трева, земја или асфалт, овој модел лесно се прилагодува на било која површина. Благодарение на системот BOA® Fit, патиките лесно се прилагодуваат на обликот на детското стапало. Ултра-меката пена Cloudfoam која се наоѓа во средниот ѓон обезбедува удобност на стопалото, додека антимикробната подлога OrthoLite® го намалува потењето и непријатните мириси. Горниот дел е изработен од 50% Primegreen рециклирани материјали со високи перформанси. Дозволете им да бидат активни и слободни секој ден со патиките за трчање adidas FORTARUN FREELOCK кои им гарантираат безбедност и удобност. Спецификација: Унисекс детски патики за трчање Горен дел: текстил Primegreen рециклирани материјали Флексибилен систем BOA® Fit Антибактериска влошка OrthoLite® Среден ѓон од Cloudfoam пена Ѓон: гума Боја: црна .
Подетално

adidas FORTARUN FREELOCK се унисекс детски патики погодни за трчање на сите видови терени. Без разлика дали станува збор за трева, земја или асфалт, овој модел лесно се прилагодува на било која површина. Благодарение на системот BOA® Fit, патиките лесно се прилагодуваат на обликот на детското стапало. Ултра-меката пена Cloudfoam која се наоѓа во средниот ѓон обезбедува удобност на стопалото, додека антимикробната подлога OrthoLite® го намалува потењето и непријатните мириси. Горниот дел е изработен од 50% Primegreen рециклирани материјали со високи перформанси. Дозволете им да бидат активни и слободни секој ден со патиките за трчање adidas FORTARUN FREELOCK кои им гарантираат безбедност и удобност.

Спецификација:

 • Унисекс детски патики за трчање
 • Горен дел: текстил
 • Primegreen рециклирани материјали
 • Флексибилен систем BOA® Fit
 • Антибактериска влошка OrthoLite®
 • Среден ѓон од Cloudfoam пена
 • Ѓон: гума
 • Боја: црна
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Kids
Намена Трчање
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10K 28 16.6
10-K 28.5 17
11K 29 17.4
11-K 30 17.8
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19.1
13-K 32 19.5
1 33 20
1- 33.5 20.4
2 34 20.8
2- 35 21.2
3 35.5 21.6
3- 36 22.1
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas FORTARUN FREELOCK се унисекс детски патики погодни за трчање на сите видови терени. Без разлика дали станува збор за трева, земја или асфалт, овој модел лесно се прилагодува на било која површина. Благодарение на системот BOA® Fit, патиките лесно се прилагодуваат на обликот на детското стапало. Ултра-меката пена Cloudfoam која се наоѓа во средниот ѓон обезбедува удобност на стопалото, додека антимикробната подлога OrthoLite® го намалува потењето и непријатните мириси. Горниот дел е изработен од 50% Primegreen рециклирани материјали со високи перформанси. Дозволете им да бидат активни и слободни секој ден со патиките за трчање adidas FORTARUN FREELOCK кои им гарантираат безбедност и удобност.

Спецификација:

 • Унисекс детски патики за трчање
 • Горен дел: текстил
 • Primegreen рециклирани материјали
 • Флексибилен систем BOA® Fit
 • Антибактериска влошка OrthoLite®
 • Среден ѓон од Cloudfoam пена
 • Ѓон: гума
 • Боја: црна
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Kids
Намена Трчање
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10K 28 16.6
10-K 28.5 17
11K 29 17.4
11-K 30 17.8
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19.1
13-K 32 19.5
1 33 20
1- 33.5 20.4
2 34 20.8
2- 35 21.2
3 35.5 21.6
3- 36 22.1
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6

Остави коментар

Trenutno nema komentara
Помош