Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Terrex Skyhiker Gore-Tex
adidas Terrex Skyhiker Gore-Tex
adidas Terrex Skyhiker Gore-Tex
adidas Terrex Skyhiker Gore-Tex
adidas Terrex Skyhiker Gore-Tex
adidas Terrex Skyhiker Gore-Tex
adidas Terrex Skyhiker Gore-Tex
adidas Terrex Skyhiker Gore-Tex
adidas Terrex Skyhiker Gore-Tex
adidas Terrex Skyhiker Gore-Tex
Машки outdoor патики
Код на производ:
(FZ3347)
adidas

adidas Terrex Skyhiker Gore-Tex

Во склоп на EcoVision проектот, за Вас издвојуваме eco-friendly модели кои допринесуваат за заштита и зачувување на животната средина.

Претходна цена
7.988 ДЕН
Моментална цена
7.988 ДЕН
Цена со попуст
6.390 ДЕН
Заштеда: 1.598 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas TERREX SKYHIKER GTX се удобни и издржливи машки патики за планинарење. Овие лесни и многу издржливи патики нема да ве разочараат при пешачење по планински патеки и по недостапни терени. Мрежата и синтетиката на горниот дел со цврсто засилување на прстите ви дава дополнителна заштита. Подлогата GORE-TEX ја регулира влагата и им овозможува на нозете да останат суви и да се чувствувате пријатно. Лесниот среден дел на патиката е изработен од пена EVA за мека поддршка и удобност при пешачењето. Гумениот ѓон Continental™ обезбедува безбеден допир на земјата, дури и во влажни услови. Истражувајте, освојувајте непознати средини и не дозволувајте ништо да ве спречи на патот.   Спецификации: ·         Машки outdoor патики ·         Тежина: 395гр ·         Навалување: 10мм (пета 29мм / прсти 19мм) ·         Горен дел: мрежа, синтетика ·         Подлога: водоотпорен GORE-TEX ·         Среден ѓон: EVA пена ·         Ѓон: Continental™ гума ·         Боја: кафена, црна, бела ·         Код на производ: FZ334 .
Подетално

adidas TERREX SKYHIKER GTX се удобни и издржливи машки патики за планинарење.

Овие лесни и многу издржливи патики нема да ве разочараат при пешачење по планински патеки и по недостапни терени.

Мрежата и синтетиката на горниот дел со цврсто засилување на прстите ви дава дополнителна заштита.

Подлогата GORE-TEX ја регулира влагата и им овозможува на нозете да останат суви и да се чувствувате пријатно.

Лесниот среден дел на патиката е изработен од пена EVA за мека поддршка и удобност при пешачењето.

Гумениот ѓон Continental™ обезбедува безбеден допир на земјата, дури и во влажни услови.

Истражувајте, освојувајте непознати средини и не дозволувајте ништо да ве спречи на патот.

 

Спецификации:

·         Машки outdoor патики

·         Тежина: 395гр

·         Навалување: 10мм (пета 29мм / прсти 19мм)

·         Горен дел: мрежа, синтетика

·         Подлога: водоотпорен GORE-TEX

·         Среден ѓон: EVA пена

·         Ѓон: Continental™ гума

·         Боја: кафена, црна, бела

·         Код на производ: FZ334

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Пол Машки
Намена Outdoor
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14- 50 2/3 31.4
15 51 1/3 31.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6
7 40 2/3 25
7- 41 1/3 25.5
8 42 25.9
8- 42 2/3 26.3
9 43 1/3 26.7
9- 44 27.1
10 44 2/3 27.6
10- 45 1/3 28
11 46 28.4
11- 46 2/3 28.8
12 47 1/3 30.5
12- 48 29.7
13 48 2/3 30.1
13- 49 1/3 30.5
14 50 31
Остави оценка
Trenutno nema komentara
Помош