Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE React Infinity
NIKE React Infinity
NIKE React Infinity
NIKE React Infinity
NIKE React Infinity
NIKE React Infinity
NIKE React Infinity
NIKE React Infinity
Женски патики за трчање
Код на производ:
(CT2423-008)
NIKE

NIKE React Infinity

Претходна цена
10.890 ДЕН
Моментална цена
10.890 ДЕН
Цена со попуст
8.168 ДЕН
Заштеда: 2.722 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5 36 22.1
 • 4 34.5 21
 • 4.5 35 21.5
 • 5 35.5 22
 • 5.5 36 22.5
 • 6 36.5 23
 • 6.5 37.5 23.5
 • 7 38 24
 • 7.5 38.5 24.5
 • 8 39 25
 • 8.5 40 25.5
 • 9 40.5 26
 • 9.5 41 26.5
 • 10 42 27
 • 10.5 42.5 27.5
 • 11 43 28
 • 11.5 44 28.5
 • 12 44.5 29
 • 13 45.5 30
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike React Infinity се женски патики за трчање дизајнирани да ви помогнат да ги намалите повредите и да останете на вистинскиот пат. Користена е повеќе пена и подобрени се деталите во горниот дел и обезбедуваат сигурна поддршка и удобност. Целосно новата верзија на Flyknit ткаенината е поцврста и поиздржлива од претходните верзии. Лесни и флексибилни, содржат 3 посебни слоеви кои помагаат во заштитата на вашето стапало. Поголемото количество пена дава уште помеко чувство, а пошироката форма овозможува стабилно трчање и помага да се ослободи енергија со секој чекор. Обликот на пената во средниот ѓон го поддржува тркачот во три фази: овозможува флексибилност на прстите, лесно движење на средниот дел на стапалото и амортизација при контакт со земјата. Зголемената гума од надворешната страна на ѓонот обезбедува издржливо влечење и долготрајностна патиките. * На примерок од 226 мажи и жени во текот на 12 недели трчање е тестирана можноста за редуцирање на повредите со патиките Nike React Infinity Run во споредба со моделот Nike Air Zoom Structure 22. Резултатите од студијата покажаа дека Nike React Infinity Run патиките ја намалија можноста за повреди на тркачите за 52% во споредба со другиот тестиран модел. Спецификација: Тежина: 244 g Навалување: 8,4 mm (22,3 mm прсти, 30,07 mm петица) .
Подетално

Nike React Infinity се женски патики за трчање дизајнирани да ви помогнат да ги намалите повредите и да останете на вистинскиот пат. Користена е повеќе пена и подобрени се деталите во горниот дел и обезбедуваат сигурна поддршка и удобност. Целосно новата верзија на Flyknit ткаенината е поцврста и поиздржлива од претходните верзии. Лесни и флексибилни, содржат 3 посебни слоеви кои помагаат во заштитата на вашето стапало. Поголемото количество пена дава уште помеко чувство, а пошироката форма овозможува стабилно трчање и помага да се ослободи енергија со секој чекор. Обликот на пената во средниот ѓон го поддржува тркачот во три фази: овозможува флексибилност на прстите, лесно движење на средниот дел на стапалото и амортизација при контакт со земјата. Зголемената гума од надворешната страна на ѓонот обезбедува издржливо влечење и долготрајностна патиките.

* На примерок од 226 мажи и жени во текот на 12 недели трчање е тестирана можноста за редуцирање на повредите со патиките Nike React Infinity Run во споредба со моделот Nike Air Zoom Structure 22.

Резултатите од студијата покажаа дека Nike React Infinity Run патиките ја намалија можноста за повреди на тркачите за 52% во споредба со другиот тестиран модел.

Спецификација:

 • Тежина: 244 g
 • Навалување: 8,4 mm (22,3 mm прсти, 30,07 mm петица)
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Пол Женски
Намена Трчање
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
3.5 36 22.1
4 34.5 21
4.5 35 21.5
5 35.5 22
5.5 36 22.5
6 36.5 23
6.5 37.5 23.5
7 38 24
7.5 38.5 24.5
8 39 25
8.5 40 25.5
9 40.5 26
9.5 41 26.5
10 42 27
10.5 42.5 27.5
11 43 28
11.5 44 28.5
12 44.5 29
13 45.5 30
Остави оценка
Trenutno nema komentara

Слични производи

Помош