Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Supernova
adidas Supernova
adidas Supernova
adidas Supernova
adidas Supernova
adidas Supernova
adidas Supernova
adidas Supernova
adidas Supernova
adidas Supernova
Машки патики за трчање
Код на производ:
(FY2861)
adidas

adidas Supernova

Prosečna ocena:
5
ocene
ocene
2
(Oceni)
Претходна цена
6.188 ДЕН
Моментална цена
6.188 ДЕН
Цена со попуст
4.641 ДЕН
Заштеда: 1.547 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas SUPERNOVA M се машки патики за трчање, кои носат совршена удобност и контрола. Тие обезбедуваат насочена поддршка и оптимална удобност и се дизајнирани за секојдневен тренинг. Мрежата на горниот дел има специјални засилувања за точно дефинирана поддршка. Средниот ѓон е исполнет со пена и има одлична реакција, ја враќа енергијата при секој допир со површината и ви овозможува да спортувате непречено. Boost технологијата ви дава исклучителна удобност. Машките патики за трчање SUPERNOVA M се идеални за да се надминувате себеси од ден за ден и да рушите лични рекорди. Спецификации: Машки патики за трчање Врзување Горен дел: мрежа Обложување со текстил Чувство на стабилност Boost технологијата Боја: бела, црна, црвена Код на производ: FY2861 .
Подетално

adidas SUPERNOVA M се машки патики за трчање, кои носат совршена удобност и контрола.

Тие обезбедуваат насочена поддршка и оптимална удобност и се дизајнирани за секојдневен тренинг.

Мрежата на горниот дел има специјални засилувања за точно дефинирана поддршка.

Средниот ѓон е исполнет со пена и има одлична реакција, ја враќа енергијата при секој допир со површината и ви овозможува да спортувате непречено.

Boost технологијата ви дава исклучителна удобност.

Машките патики за трчање SUPERNOVA M се идеални за да се надминувате себеси од ден за ден и да рушите лични рекорди.

Спецификации:

 • Машки патики за трчање
 • Врзување
 • Горен дел: мрежа
 • Обложување со текстил
 • Чувство на стабилност
 • Boost технологијата
 • Боја: бела, црна, црвена
 • Код на производ: FY2861
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Пол Машки
Намена Трчање
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14- 50 2/3 31.4
15 51 1/3 31.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6
7 40 2/3 25
7- 41 1/3 25.5
8 42 25.9
8- 42 2/3 26.3
9 43 1/3 26.7
9- 44 27.1
10 44 2/3 27.6
10- 45 1/3 28
11 46 28.4
11- 46 2/3 28.8
12 47 1/3 30.5
12- 48 29.7
13 48 2/3 30.1
13- 49 1/3 30.5
14 50 31
Остави оценка

 • оценка добиена од adidas.com
  оценка добиена од adidas.com

  Good shoes

  They look better than I expected. Unfortunately somehow by mistake I ordered male instead of female and also it was too big so I returned it, but I liked them. Good quality and nice look and feel

  19.10.2021. 08:22
 • оценка добиена од adidas.com
  оценка добиена од adidas.com

  Love them.

  So comfortable, like wearing slippers. Will definitely invest in more.

  20.10.2021. 07:59
Помош