Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

ASICS Gel-Nimbus 23
ASICS Gel-Nimbus 23
ASICS Gel-Nimbus 23
ASICS Gel-Nimbus 23
ASICS Gel-Nimbus 23
ASICS Gel-Nimbus 23
ASICS Gel-Nimbus 23
ASICS Gel-Nimbus 23
ASICS Gel-Nimbus 23
ASICS Gel-Nimbus 23
Машки патики за трчање
Код на производ:
(1011B004-002)
ASICS

ASICS Gel-Nimbus 23

Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 14.5
 • 15 15
 • 5.5 38 24
 • 6 39 24.5
 • 6.5 39.5 25
 • 7 40 25.5
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41.5 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43.5 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 28.5
 • 11.5 46 29
 • 12 46.5 29.5
 • 12.5 47 30
 • 13 13
 • 13.5 13.5
 • 14 14
Зачувајте во листата на желби
Asics GEL-NIMBUS 23 се врвни машки патики за трчање кои обезбедуваат удобност и долготрајна апсорпција кога се во контакт со земја. Стабилноста е зголемена, така што секој ваш чекор ќе биде поизбалансиран. Мрежестиот горен дел носи прозрачност и на долги стази. Стапалото се витка природно, а средниот ѓон е растеглив, што ги прави овие патики пофлексибилни и поудобни. Обезбедувајќи му на тркачот одлична апсорпција на удари и мекост, GEL-NIMBUS 23 обезбедува поголема компресија на петицата, благодарение на GEL технологијата. Нашата 23-та верзија на GEL-NIMBUS е првенствено создадена за посветени тркачи кои трчаат на долги растојанија. Мекиот дел во пределот на прстите дополнително го амортизира секој ваш чекор. Почувствувајте ја разликата во овие патики за трчање и препуштете се на вашиот тренинг денес.Спецификација: Машки патики за трчање Мрежест горен дел ORTHOLITE технологија TRUSSTIC технологија Гумен ѓон Боја: црна.
Подетално

Asics GEL-NIMBUS 23 се врвни машки патики за трчање кои обезбедуваат удобност и долготрајна апсорпција кога се во контакт со земја. Стабилноста е зголемена, така што секој ваш чекор ќе биде поизбалансиран. Мрежестиот горен дел носи прозрачност и на долги стази. Стапалото се витка природно, а средниот ѓон е растеглив, што ги прави овие патики пофлексибилни и поудобни. Обезбедувајќи му на тркачот одлична апсорпција на удари и мекост, GEL-NIMBUS 23 обезбедува поголема компресија на петицата, благодарение на GEL технологијата. Нашата 23-та верзија на GEL-NIMBUS е првенствено создадена за посветени тркачи кои трчаат на долги растојанија. Мекиот дел во пределот на прстите дополнително го амортизира секој ваш чекор. Почувствувајте ја разликата во овие патики за трчање и препуштете се на вашиот тренинг денес.
Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Мрежест горен дел
 • ORTHOLITE технологија
 • TRUSSTIC технологија
 • Гумен ѓон
 • Боја: црна

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд ASICS
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5
  15
  5.5 38 24
  6 39 24.5
  6.5 39.5 25
  7 40 25.5
  7.5 40.5 25.5
  8 41.5 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43.5 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 28.5
  11.5 46 29
  12 46.5 29.5
  12.5 47 30
  13
  13.5
  14
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош