Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

ASICS Gel-Sonoma 8
ASICS Gel-Sonoma 8
ASICS Gel-Sonoma 8
ASICS Gel-Sonoma 8
ASICS Gel-Sonoma 8
ASICS Gel-Sonoma 8
ASICS Gel-Sonoma 8
ASICS Gel-Sonoma 8
ASICS Gel-Sonoma 8
ASICS Gel-Sonoma 8
Машки патики за трчање
Код на производ:
(1011B048-002)
ASICS

ASICS Gel-Sonoma 8

Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 14.5
 • 15 15
 • 5.5 38 24
 • 6 39 24.5
 • 6.5 39.5 25
 • 7 40 25.5
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41.5 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43.5 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 28.5
 • 11.5 46 29
 • 12 46.5 29.5
 • 12.5 47 30
 • 13 13
 • 13.5 13.5
 • 14 14
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувајте во листата на желби
Asics GEL-SONOMA 6 GTX се машки патики за трчање создадени за патека, но и за планинарење и други авантури на отворено. Оваа подобрена верзија на патики за трчање е надополнета со GORE-TEX горниште кое ги одржува вашите стапала суви во влажни услови. Оваа сезона, фокусот беше ставен на совршено држење на горниот дел од стапалото, како и удобност во пределот на петицата. Пошироката предна страна е поудобна и покомфорна. Удобноста под нозете е загарантирана благодарение на AMPLIFOAM ѓонот со целосна должина и единицата за амортизација, која е поставена онаму каде што на тркачите им е најпотребна. Гумениот ѓон е изработен од цврста гума и добро се прилепува на различни површини.Спецификација: Машки патики за трчање AMPLIFOAM технологија GEL технологија GORE-TEX технологија Гумен ѓон.
Подетално

Asics GEL-SONOMA 6 GTX се машки патики за трчање создадени за патека, но и за планинарење и други авантури на отворено. Оваа подобрена верзија на патики за трчање е надополнета со GORE-TEX горниште кое ги одржува вашите стапала суви во влажни услови. Оваа сезона, фокусот беше ставен на совршено држење на горниот дел од стапалото, како и удобност во пределот на петицата. Пошироката предна страна е поудобна и покомфорна. Удобноста под нозете е загарантирана благодарение на AMPLIFOAM ѓонот со целосна должина и единицата за амортизација, која е поставена онаму каде што на тркачите им е најпотребна. Гумениот ѓон е изработен од цврста гума и добро се прилепува на различни површини.
Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • AMPLIFOAM технологија
 • GEL технологија
 • GORE-TEX технологија
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд ASICS
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5
  15
  5.5 38 24
  6 39 24.5
  6.5 39.5 25
  7 40 25.5
  7.5 40.5 25.5
  8 41.5 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43.5 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 28.5
  11.5 46 29
  12 46.5 29.5
  12.5 47 30
  13
  13.5
  14
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош