Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

LEGEND 8 ACADEMY TF
LEGEND 8 ACADEMY TF
LEGEND 8 ACADEMY TF
LEGEND 8 ACADEMY TF
LEGEND 8 ACADEMY TF
LEGEND 8 ACADEMY TF
LEGEND 8 ACADEMY TF
LEGEND 8 ACADEMY TF
Машки патики за фудбал
Код на производ:
(AT6100-303)
NIKE

LEGEND 8 ACADEMY TF

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

Претходна цена
4.790 ДЕН
Моментална Цена
4.790 ДЕН
Цена со попуст
4.072 ДЕН
Заштеда: 718 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Фудбалските патики Nike LEGEND 8 ACADEMY TF нудат врвна удобност и стабилност, со што ќе бидете подготвени и на теренот, и на улицата. Овие патики се изработени од мека телешка кожа со дијамантска текстура, за подобра контрола при контакт со топката. Делот околу глуждот и јазикот, изработени од мрежеста ткаенина, ви даваат удобност и овозможуваат проток на воздух. Пената во средниот ѓон помага да се апсорбира секое влијание, додека јазикот од пена овозможува амортизација на горниот дел од стапалото. Врз основа на анализата на движењето на играчот од страна на Nike Sports Research Lab, гумениот ѓон е дизајниран да обезбеди прилагодување ппри движење во повеќе насоки, на отворен или во затворен простор. Спецификации: • Влошка за амортизација • Врзување што го прицврстува јазикот • Јазик од мрежест материјал • Ѓон кој се прилагодува на терен, улични и внатрешни површини • Ѓон што не остава траги • Боја: сина, зелена, бела, црна • Код на производ: AT6100-303 .
Подетално

Фудбалските патики Nike LEGEND 8 ACADEMY TF нудат врвна удобност и стабилност, со што ќе бидете подготвени и на теренот, и на улицата.

Овие патики се изработени од мека телешка кожа со дијамантска текстура, за подобра контрола при контакт со топката.

Делот околу глуждот и јазикот, изработени од мрежеста ткаенина, ви даваат удобност и овозможуваат проток на воздух.

Пената во средниот ѓон помага да се апсорбира секое влијание, додека јазикот од пена овозможува амортизација на горниот дел од стапалото.

Врз основа на анализата на движењето на играчот од страна на Nike Sports Research Lab, гумениот ѓон е дизајниран да обезбеди прилагодување ппри движење во повеќе насоки, на отворен или во затворен простор.

Спецификации:

• Влошка за амортизација

• Врзување што го прицврстува јазикот

• Јазик од мрежест материјал

• Ѓон кој се прилагодува на терен, улични и внатрешни површини

• Ѓон што не остава траги

• Боја: сина, зелена, бела, црна

• Код на производ: AT6100-303

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14.5 49 32.5
15 49.5 33
5.5 38 24
6 38.5 24
6.5 39 24.5
7 40 25
7.5 40.5 25.5
8 41 26
8.5 42 26.5
9 42.5 27
9.5 43 27.5
10 44 28
10.5 44.5 28.5
11 45 29
11.5 45.5 29.5
12 46 30
12.5 47 30.5
13 47.5 31
13.5 48 31.5
14 48.5 32

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Фудбалските патики Nike LEGEND 8 ACADEMY TF нудат врвна удобност и стабилност, со што ќе бидете подготвени и на теренот, и на улицата.

Овие патики се изработени од мека телешка кожа со дијамантска текстура, за подобра контрола при контакт со топката.

Делот околу глуждот и јазикот, изработени од мрежеста ткаенина, ви даваат удобност и овозможуваат проток на воздух.

Пената во средниот ѓон помага да се апсорбира секое влијание, додека јазикот од пена овозможува амортизација на горниот дел од стапалото.

Врз основа на анализата на движењето на играчот од страна на Nike Sports Research Lab, гумениот ѓон е дизајниран да обезбеди прилагодување ппри движење во повеќе насоки, на отворен или во затворен простор.

Спецификации:

• Влошка за амортизација

• Врзување што го прицврстува јазикот

• Јазик од мрежест материјал

• Ѓон кој се прилагодува на терен, улични и внатрешни површини

• Ѓон што не остава траги

• Боја: сина, зелена, бела, црна

• Код на производ: AT6100-303

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14.5 49 32.5
15 49.5 33
5.5 38 24
6 38.5 24
6.5 39 24.5
7 40 25
7.5 40.5 25.5
8 41 26
8.5 42 26.5
9 42.5 27
9.5 43 27.5
10 44 28
10.5 44.5 28.5
11 45 29
11.5 45.5 29.5
12 46 30
12.5 47 30.5
13 47.5 31
13.5 48 31.5
14 48.5 32

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики CK8470-303
4.667 ДЕН
Заштеда 15%
5.490 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики CT0550-006
Машките фудбалски патики Nike React Gato нудат ново ниво на контрола и удобност на тере...
6.668 ДЕН
Заштеда 25%
8.890 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Патики CU3580-002
Nike MC Trainer се машки патики за тренинг дизајнирани успешно да одговорат на различни...
3.832 ДЕН
Заштеда 20%
4.790 ДЕН
Помош