Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

SUPER SALA J
SUPER SALA J
SUPER SALA J
SUPER SALA J
SUPER SALA J
SUPER SALA J
SUPER SALA J
SUPER SALA J
SUPER SALA J
SUPER SALA J
Детски патики за фудбал
Код на производ:
(FV5457)
adidas

SUPER SALA J

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

 

 

Претходна цена
2.788 ДЕН
Моментална Цена
2.788 ДЕН
Цена со попуст
1.952 ДЕН
Заштеда: 836 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas SUPER HALL J се детски фудбалски патики наменети за игра во затворени простории. Современиот дизајн се комбинира со спортска функционалност. Подетално

adidas SUPER HALL J се детски фудбалски патики наменети за игра во затворени простории.

Современиот дизајн се комбинира со спортска функционалност.

Овие патики овозможуваат брза игра со многу динамични пресврти и брзи реакции.

Нивниот горен дел е изработен од мека синтетичка кожа со стратешки поставени панели за постојана циркулација на воздухот.

Материјалот е отпорен на гребење и абење, така што ќе постигнете многу голови во овие патики.

Патиките овозможуваат целосна контрола на топката во секое време.

Гумениот ѓон одлично се прилагодува на тврда подлога во салата, обезбедувајќи сигурност и стабилност при брзо вртење, менување на правецот или запирање.

Познатите три adidas линии го истакнуваат спортскиот изглед.

Овие детски фудбалски патики се одличен избор за сите деца кои сакаат да играат рекреативно или сериозно да тренираат фудбал.

Спецификации:

• Детски фудбалски патики за игра во затворени простории

• Врзување

• Материјал: совршено мека и издржлива синтетичка кожа

• Панели од мрежа за оптимална циркулација на воздухот

• Гумен ѓон

• Боја: црна / бела / зелена

• Шифра на артикл: FV5457

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Деца-момчиња
Намена Фудбал
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10K 28 16.6
10-K 28.5 17
11K 29 17.4
11-K 30 17.8
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19.1
13-K 32 19.5
1 33 20
1- 33.5 20.4
2 34 20.8
2- 35 21.2
3 35.5 21.6
3- 36 22.1
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas SUPER HALL J се детски фудбалски патики наменети за игра во затворени простории.

Современиот дизајн се комбинира со спортска функционалност.

Овие патики овозможуваат брза игра со многу динамични пресврти и брзи реакции.

Нивниот горен дел е изработен од мека синтетичка кожа со стратешки поставени панели за постојана циркулација на воздухот.

Материјалот е отпорен на гребење и абење, така што ќе постигнете многу голови во овие патики.

Патиките овозможуваат целосна контрола на топката во секое време.

Гумениот ѓон одлично се прилагодува на тврда подлога во салата, обезбедувајќи сигурност и стабилност при брзо вртење, менување на правецот или запирање.

Познатите три adidas линии го истакнуваат спортскиот изглед.

Овие детски фудбалски патики се одличен избор за сите деца кои сакаат да играат рекреативно или сериозно да тренираат фудбал.

Спецификации:

• Детски фудбалски патики за игра во затворени простории

• Врзување

• Материјал: совршено мека и издржлива синтетичка кожа

• Панели од мрежа за оптимална циркулација на воздухот

• Гумен ѓон

• Боја: црна / бела / зелена

• Шифра на артикл: FV5457

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Деца-момчиња
Намена Фудбал
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10K 28 16.6
10-K 28.5 17
11K 29 17.4
11-K 30 17.8
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19.1
13-K 32 19.5
1 33 20
1- 33.5 20.4
2 34 20.8
2- 35 21.2
3 35.5 21.6
3- 36 22.1
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FW6925
adidas X GHOSTED.3 IN J се врвни фудбалски патики. Тие се многу удобни и лесни. Минима...
2.790 ДЕН
Заштеда 20%
3.488 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FW7310
adidas NEMEZIZ MESSI .4 IN J се детски фудбалски патики дизајнирани за непредвидлива иг...
1.990 ДЕН
Заштеда 20%
2.488 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FX1981
2.470 ДЕН
Заштеда 20%
3.088 ДЕН
Помош