Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

FORTARUN K
FORTARUN K
FORTARUN K
FORTARUN K
FORTARUN K
FORTARUN K
FORTARUN K
FORTARUN K
FORTARUN K
FORTARUN K
Детски патики
Код на производ:
(FY7911)
adidas

FORTARUN K

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

Претходна цена
2.788 ДЕН
Моментална Цена
2.788 ДЕН
Цена со попуст
2.230 ДЕН
Заштеда: 558 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas FORTARUN RUNNING SHOES се детски патики со кои секоја спортска активност ќе претставува вистинско задоволство. Нивниот дизајн потсетува на патики за трчање, но тие се наменети за сите детски активности. Подетално

adidas  FORTARUN RUNNING SHOES се детски патики со кои секоја спортска активност ќе претставува вистинско задоволство.

Нивниот дизајн потсетува на патики за трчање, но тие се наменети за сите детски активности.

Со својата совршена удобност, тие ги охрабруваат децата да спортуваат рекреативно и да бидат постојано активни.

Флексибилниот горен дел и удобна влошка од пена во средниот ѓон обезбедуваат удобност и амортизација.

Гумениот ѓон добро се прилагодува на различни површини.

Карактеристичните adidas линии, како и контрастните бои, придонесуваат за спортско-елегантен изглед.

 

Спецификации:

• Флексибилен горен дел

• Cloudfoam среден ѓон

• Гумен ѓон

• Боја: црна, црвена, бела

• Шифра на артикл: FY7911

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Kids
Намена Тренинг
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10K 28 16.6
10-K 28.5 17
11K 29 17.4
11-K 30 17.8
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19.1
13-K 32 19.5
1 33 20
1- 33.5 20.4
2 34 20.8
2- 35 21.2
3 35.5 21.6
3- 36 22.1
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas  FORTARUN RUNNING SHOES се детски патики со кои секоја спортска активност ќе претставува вистинско задоволство.

Нивниот дизајн потсетува на патики за трчање, но тие се наменети за сите детски активности.

Со својата совршена удобност, тие ги охрабруваат децата да спортуваат рекреативно и да бидат постојано активни.

Флексибилниот горен дел и удобна влошка од пена во средниот ѓон обезбедуваат удобност и амортизација.

Гумениот ѓон добро се прилагодува на различни површини.

Карактеристичните adidas линии, како и контрастните бои, придонесуваат за спортско-елегантен изглед.

 

Спецификации:

• Флексибилен горен дел

• Cloudfoam среден ѓон

• Гумен ѓон

• Боја: црна, црвена, бела

• Шифра на артикл: FY7911

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Kids
Намена Тренинг
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10K 28 16.6
10-K 28.5 17
11K 29 17.4
11-K 30 17.8
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19.1
13-K 32 19.5
1 33 20
1- 33.5 20.4
2 34 20.8
2- 35 21.2
3 35.5 21.6
3- 36 22.1
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6

Остави коментар

Trenutno nema komentara
Помош