Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

LEGEND 8 ACADEMY IC
LEGEND 8 ACADEMY IC
LEGEND 8 ACADEMY IC
LEGEND 8 ACADEMY IC
LEGEND 8 ACADEMY IC
LEGEND 8 ACADEMY IC
LEGEND 8 ACADEMY IC
LEGEND 8 ACADEMY IC
LEGEND 8 ACADEMY IC
LEGEND 8 ACADEMY IC
Патики за фудбал за возрасни
Код на производ:
(AT6099-030)
NIKE

LEGEND 8 ACADEMY IC

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

 

 

Претходна цена
4.790 ДЕН
Моментална Цена
4.790 ДЕН
Цена со попуст
3.353 ДЕН
Заштеда: 1.437 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Фудбалските патики Nike Tiempo Legend 8 Academy IC нудат врвна удобност и стабилност, со што ќе бидете подготвени и на теренот, и на улицата. Подетално

Фудбалските патики Nike Tiempo Legend 8 Academy IC нудат врвна удобност и стабилност, со што ќе бидете подготвени и на теренот, и на улицата.

Овие патики се изработени од мека телешка кожа со дијамантска текстура, за подобра контрола при контакт со топката.

Делот околу глуждот и јазикот, изработени од мрежеста ткаенина, ви даваат удобност и овозможуваат проток на воздух.

Пената во средниот ѓон помага да се апсорбира секое влијание, додека јазикот од пена овозможува амортизација на горниот дел од стапалото.

Врз основа на анализата на движењето на играчот од страна на Nike Sports Research Lab, гумениот ѓон е дизајниран да обезбеди прилагодување ппри движење во повеќе насоки, на отворен или во затворен простор.

Спецификации:

• Влошка за амортизација

• Врзување што го прицврстува јазикот

• Јазик од мрежест материјал

• Ѓон кој се прилагодува на терен, улични и внатрешни површини

• Ѓон што не остава траги

• Боја: бела, зелена

• Код на производ: AT6099-030

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Unisex
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14.5 49 32.5
15 49.5 33
5.5 38 24
6 38.5 24
6.5 39 24.5
7 40 25
7.5 40.5 25.5
8 41 26
8.5 42 26.5
9 42.5 27
9.5 43 27.5
10 44 28
10.5 44.5 28.5
11 45 29
11.5 45.5 29.5
12 46 30
12.5 47 30.5
13 47.5 31
13.5 48 31.5
14 48.5 32

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Фудбалските патики Nike Tiempo Legend 8 Academy IC нудат врвна удобност и стабилност, со што ќе бидете подготвени и на теренот, и на улицата.

Овие патики се изработени од мека телешка кожа со дијамантска текстура, за подобра контрола при контакт со топката.

Делот околу глуждот и јазикот, изработени од мрежеста ткаенина, ви даваат удобност и овозможуваат проток на воздух.

Пената во средниот ѓон помага да се апсорбира секое влијание, додека јазикот од пена овозможува амортизација на горниот дел од стапалото.

Врз основа на анализата на движењето на играчот од страна на Nike Sports Research Lab, гумениот ѓон е дизајниран да обезбеди прилагодување ппри движење во повеќе насоки, на отворен или во затворен простор.

Спецификации:

• Влошка за амортизација

• Врзување што го прицврстува јазикот

• Јазик од мрежест материјал

• Ѓон кој се прилагодува на терен, улични и внатрешни површини

• Ѓон што не остава траги

• Боја: бела, зелена

• Код на производ: AT6099-030

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Unisex
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14.5 49 32.5
15 49.5 33
5.5 38 24
6 38.5 24
6.5 39 24.5
7 40 25
7.5 40.5 25.5
8 41 26
8.5 42 26.5
9 42.5 27
9.5 43 27.5
10 44 28
10.5 44.5 28.5
11 45 29
11.5 45.5 29.5
12 46 30
12.5 47 30.5
13 47.5 31
13.5 48 31.5
14 48.5 32

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики CV0954-600
Детските фудбалски патики Nike Mercurial Superfly 8 Club IC со нивниот дизајн ги спрема...
3.143 ДЕН
Заштеда 30%
4.490 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики CV0955-600
Nike SUPERFLY 8 CLUB TF се унисекс патики за фудбал . Second-Skin Fit технологијата ну...
3.143 ДЕН
Заштеда 30%
4.490 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики AT6109-090
Nike LEGEND 8 CLUB TF се машки патики за фудбал кои ќе ви овозможат да го достигнете св...
2.373 ДЕН
Заштеда 30%
3.390 ДЕН
Помош