Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

HOOPS 2.0 CMF C
HOOPS 2.0 CMF C
HOOPS 2.0 CMF C
HOOPS 2.0 CMF C
HOOPS 2.0 CMF C
HOOPS 2.0 CMF C
HOOPS 2.0 CMF C
HOOPS 2.0 CMF C
HOOPS 2.0 CMF C
HOOPS 2.0 CMF C
Детски патики
Код на производ:
(FY9443)
adidas

HOOPS 2.0 CMF C

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

 

 

Претходна цена
2.188 ДЕН
Моментална Цена
2.188 ДЕН
Цена со попуст
1.750 ДЕН
Заштеда: 438 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas HOOPS 2.0 CMF C се детски патики за секојдневно носење. Дизајнот на овој модел е инспириран од кошаркарски патики. Подетално

adidas HOOPS 2.0 CMF C се детски патики за секојдневно носење.

Дизајнот на овој модел е инспириран од кошаркарски патики.

Практичните велкро лепенки го олеснуваат облекувањето.

Горниот дел од синтетичка кожа е доволно издржлив за непречена игра.

Малите деца ќе бидат среќни кога ќе ги носат овие класични унисекс патики.

Спецификации:

 • Детски патики
 • Горен дел: синтетичка кожа
 • Велкро лепенки
 • Гумен ѓон
 • Боја: сина / црвена / бела / жолта
 • Шифра на артикл: FY9443
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Kids
Намена Кошарка
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10K 28 16.6
10-K 28.5 17
11K 29 17.4
11-K 30 17.8
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19.1
13-K 32 19.5
1 33 20
1- 33.5 20.4
2 34 20.8
2- 35 21.2
3 35.5 21.6
3- 36 22.1
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas HOOPS 2.0 CMF C се детски патики за секојдневно носење.

Дизајнот на овој модел е инспириран од кошаркарски патики.

Практичните велкро лепенки го олеснуваат облекувањето.

Горниот дел од синтетичка кожа е доволно издржлив за непречена игра.

Малите деца ќе бидат среќни кога ќе ги носат овие класични унисекс патики.

Спецификации:

 • Детски патики
 • Горен дел: синтетичка кожа
 • Велкро лепенки
 • Гумен ѓон
 • Боја: сина / црвена / бела / жолта
 • Шифра на артикл: FY9443
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Kids
Намена Кошарка
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10K 28 16.6
10-K 28.5 17
11K 29 17.4
11-K 30 17.8
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19.1
13-K 32 19.5
1 33 20
1- 33.5 20.4
2 34 20.8
2- 35 21.2
3 35.5 21.6
3- 36 22.1
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FY9442
adidas HOOPS 2.0 CMF C се детски патики за секојдневно носење. Дизајнот на овој модел е...
1.670 ДЕН
Заштеда 20%
2.088 ДЕН
Помош