Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

ADILETTE SHOWER K
ADILETTE SHOWER K
ADILETTE SHOWER K
ADILETTE SHOWER K
ADILETTE SHOWER K
ADILETTE SHOWER K
ADILETTE SHOWER K
ADILETTE SHOWER K
ADILETTE SHOWER K
ADILETTE SHOWER K
Детски папучи
Код на производ:
(FZ1716)
adidas

ADILETTE SHOWER K

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

 

 

Претходна цена
1.188 ДЕН
Моментална Цена
1.188 ДЕН
Цена со попуст
950 ДЕН
Заштеда: 238 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
ADILETTE SHOWER K се удобни детски папучи за базен, плажа или теретана. Брзо се сушат, многу се меки и ѝ овозможуваат на ногата лесна амортизација. Подетално

ADILETTE SHOWER K се удобни детски папучи за базен, плажа или теретана.

Брзо се сушат, многу се меки и ѝ овозможуваат на ногата лесна амортизација.

Големото и задебелено лого на adidas им дава на овие ADILETTE SHOWER детски папучи класичен изглед.

Спецификации:

• Плиток профил

• Горен дел со синтетичка лента

• EVA ѓон

• Мека подлога

• Материјал кој брзо се суши

• Боја: црна

• Шифра на артикл: FZ1716

Карактеристика Вредност
Категорија Папучи
Основна поделба Обувки
Пол Kids
Намена Пливање
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10K 28 16.6
10-K 28.5 17
11K 29 17.4
11-K 30 17.8
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19.1
13-K 32 19.5
1 33 20
1- 33.5 20.4
2 34 20.8
2- 35 21.2
3 35.5 21.6
3- 36 22.1
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6

Остави коментар

Trenutno nema komentara

ADILETTE SHOWER K се удобни детски папучи за базен, плажа или теретана.

Брзо се сушат, многу се меки и ѝ овозможуваат на ногата лесна амортизација.

Големото и задебелено лого на adidas им дава на овие ADILETTE SHOWER детски папучи класичен изглед.

Спецификации:

• Плиток профил

• Горен дел со синтетичка лента

• EVA ѓон

• Мека подлога

• Материјал кој брзо се суши

• Боја: црна

• Шифра на артикл: FZ1716

Карактеристика Вредност
Категорија Папучи
Основна поделба Обувки
Пол Kids
Намена Пливање
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10K 28 16.6
10-K 28.5 17
11K 29 17.4
11-K 30 17.8
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19.1
13-K 32 19.5
1 33 20
1- 33.5 20.4
2 34 20.8
2- 35 21.2
3 35.5 21.6
3- 36 22.1
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6

Остави коментар

Trenutno nema komentara
Помош