Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

COURTJAM XJ
COURTJAM XJ
COURTJAM XJ
COURTJAM XJ
COURTJAM XJ
COURTJAM XJ
COURTJAM XJ
COURTJAM XJ
COURTJAM XJ
COURTJAM XJ
Детски патики
Код на производ:
(FX1491)
adidas

COURTJAM XJ

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

Претходна цена
3.388 ДЕН
Моментална Цена
3.388 ДЕН
Цена со попуст
2.710 ДЕН
Заштеда: 678 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Наменети да ви помогнат да го совладате теренот, овие детски патики нудат супериорна удобност. Нивниот мрежаст дел вклучува TPU за поголема издржливост. Подетално

Наменети да ви помогнат да го совладате теренот, овие детски патики нудат супериорна удобност.

Нивниот мрежаст дел вклучува TPU за поголема издржливост.

Средната подлога го олеснува секој чекор, додека еластичниот ѓон Adiwear носи поголема удобност.

Издржливиот ѓон е направен за да издржи интензивна игра.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Боја: сина, бела, портокалова
 • Материјал: Текстил / Синтетика
 • За деца
 • Код на производ: FX1491
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Kids
Намена Тенис
Бренд adidas
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10K 28 16.6
10-K 28.5 17
11K 29 17.4
11-K 30 17.8
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19.1
13-K 32 19.5
1 33 20
1- 33.5 20.4
2 34 20.8
2- 35 21.2
3 35.5 21.6
3- 36 22.1
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Наменети да ви помогнат да го совладате теренот, овие детски патики нудат супериорна удобност.

Нивниот мрежаст дел вклучува TPU за поголема издржливост.

Средната подлога го олеснува секој чекор, додека еластичниот ѓон Adiwear носи поголема удобност.

Издржливиот ѓон е направен за да издржи интензивна игра.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Боја: сина, бела, портокалова
 • Материјал: Текстил / Синтетика
 • За деца
 • Код на производ: FX1491
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Kids
Намена Тенис
Бренд adidas
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10K 28 16.6
10-K 28.5 17
11K 29 17.4
11-K 30 17.8
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19.1
13-K 32 19.5
1 33 20
1- 33.5 20.4
2 34 20.8
2- 35 21.2
3 35.5 21.6
3- 36 22.1
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FX1490
Наменети да ви помогнат да го совладате теренот, овие детски патики нудат супериорна уд...
2.790 ДЕН
Заштеда 20%
3.488 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FY9505
adidas BREAKNET K се унисекс патики кои нудат едноставен стил, погоден за секоја пригод...
1.990 ДЕН
Заштеда 20%
2.488 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FY9503
adidas BREAKNET K се унисекс патики кои нудат едноставен стил, погоден за секоја пригод...
1.866 ДЕН
Заштеда 25%
2.488 ДЕН
Помош