Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

TERREX EASTRAIL
TERREX EASTRAIL
TERREX EASTRAIL
TERREX EASTRAIL
TERREX EASTRAIL
TERREX EASTRAIL
TERREX EASTRAIL
TERREX EASTRAIL
TERREX EASTRAIL
TERREX EASTRAIL
Машки outdoor патики
Код на производ:
(FX4623)
adidas

TERREX EASTRAIL

Уживајте во тренинг или пролетни дружби во најудобните модели од Sport Vision! Едноставни и функционални кроеви, најквалитетни материјали и инспиративни колекции ни носат супер модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

НЕ ГО ПРОПУШТAЈТЕ НАЈДОБРИОТ SHOPPING
Изберете ги вашите омилени модели, додадете ги во кошничка и ќе ве чека дополнителен попуст од 20% на новата колекција. Акцијата важи само вечерва од 19:00 до 24:00 часот. Попустот се пресметува директно во кошничка.

Претходна цена
4.888 ДЕН
Моментална Цена
4.888 ДЕН
Моментална Цена
4.888 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 14-
 • 15 15
 • 6 39.5
 • 6- 40
 • 7 40.5
 • 7- 41.5
 • 8 42
 • 8- 42.5
 • 9 43.5
 • 9- 44
 • 10 44.5
 • 10- 45.5
 • 11 46
 • 11- 46.5
 • 12 47.5
 • 12- 47.5
 • 13 48.5
 • 13- 49.5
 • 14 50
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas TERREX EASTRAIL GTR се многу удобни и издржливи патики за мажи. Тие се, пред сѐ, дизајнирани за планинарење, но и за долги дневни прошетки. Подетално

adidas TERREX EASTRAIL GTR се многу удобни и издржливи патики за мажи.

Тие се, пред сѐ, дизајнирани за планинарење, но и за долги дневни прошетки.

Лошото и дождливо време не претставуваат никаков проблем со овие патики.

Имаат лесна, но издржлива мрежа и синтетички горен дел со мембрана GORE-TEX, која што ги одржува нозете суви.

EVA влошката со меки перничиња овозможува голема удобност.

Високиот гумен ѓон совршено се прилагодува на нерамни и влажни површини.

GORE-TEX технологијата, покрај тоа што ги одржува нозете суви, обезбедува и поголема циркулација на воздухот.

Овие патики се секогаш добар избор.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Гумен Continental ѓон

 • EVA влошка

 • Горен дел: Goretex технологија - текстил, синтетика

 • Врзување со врвки

 • Прикажана боја: црна, црвена, сива

 • Шифра на артикл: FX4623

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Outdoor
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14-
15
6
6-
7
7-
8
8-
9
9-
10
10-
11
11-
12
12-
13
13-
14

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas TERREX EASTRAIL GTR се многу удобни и издржливи патики за мажи.

Тие се, пред сѐ, дизајнирани за планинарење, но и за долги дневни прошетки.

Лошото и дождливо време не претставуваат никаков проблем со овие патики.

Имаат лесна, но издржлива мрежа и синтетички горен дел со мембрана GORE-TEX, која што ги одржува нозете суви.

EVA влошката со меки перничиња овозможува голема удобност.

Високиот гумен ѓон совршено се прилагодува на нерамни и влажни површини.

GORE-TEX технологијата, покрај тоа што ги одржува нозете суви, обезбедува и поголема циркулација на воздухот.

Овие патики се секогаш добар избор.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Гумен Continental ѓон

 • EVA влошка

 • Горен дел: Goretex технологија - текстил, синтетика

 • Врзување со врвки

 • Прикажана боја: црна, црвена, сива

 • Шифра на артикл: FX4623

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Outdoor
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14-
15
6
6-
7
7-
8
8-
9
9-
10
10-
11
11-
12
12-
13
13-
14

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FV6863
adidas TERREX TRAILMAKER GTX се лесни патики дизајнирани за лесно пешачење и одење. Нап...
5.910 ДЕН
Заштеда 20%
7.388 ДЕН
Помош