Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

TERREX MID GTX I
TERREX MID GTX I
TERREX MID GTX I
TERREX MID GTX I
TERREX MID GTX I
TERREX MID GTX I
TERREX MID GTX I
TERREX MID GTX I
TERREX MID GTX I
TERREX MID GTX I
Детски outdoor чизми
Код на производ:
(FY2220)
adidas

TERREX MID GTX I

Водоотпорна, отпорна на ветер, а сепак што "дише" – GORE-TEX технологијата претставува "златен стандард" во дизајнот на outdoor облеката и обувките. Благодарение на нејзините високи перформанси, ќе можете да уживате во сите авантури на отворено и во есенскиот и зимскиот период. Погледнете кои модели од нашата понуда содржат GORE-TEX технологија.

Претходна цена
3.688 ДЕН
Моментална Цена
3.688 ДЕН
Цена со попуст
2.397 ДЕН
Заштеда: 1.291 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4K *
 • 4-K *
 • 5K *
 • 5-K *
 • 6K *
 • 6-K *
 • 7K *
 • 7-K *
 • 8K *
 • 8-K *
 • 9K *
 • 9-K *
 • 10K *
 • 10-K *
 • 11K *
 • 11-K *
 • 12K *
 • 12-K *
 • 13K *
 • 13-K *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas TERREX MID GTX се детски outdoor чизми кои ги спремаат децата истражувачи за авантури во природата. Подетално

adidas TERREX MID GTX се детски outdoor чизми кои ги спремаат децата истражувачи за авантури во природата.

Текстилниот и синтетичкиот горен дел е обложен со водоотпорна ткаенина GORE-TEX, која исто така може да дише.

Мрежата овозможува постојана циркулација на воздухот, а рефлектирачките линии овозможуваат подобра прегледност.

Гумениот ѓон Traxion добро се прилагодува на различни површини, особено во неповолни временски услови.

 

 

Спецификации:

 • Детски outdoor чизми

 • Класично врзување

 • Горен дел: текстил, синтетика

 • Водоотпорна постава GORE-TEX

 • Гумен ѓон Traxion

 • Боја: виолетова

 • Шифра на артикл: FY2220

Карактеристика Вредност
Категорија Кондури
Основна поделба Обувки
Намена Тренинг
Бренд adidas
Возраст За бебиња (0-4 год.)

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas TERREX MID GTX се детски outdoor чизми кои ги спремаат децата истражувачи за авантури во природата.

Текстилниот и синтетичкиот горен дел е обложен со водоотпорна ткаенина GORE-TEX, која исто така може да дише.

Мрежата овозможува постојана циркулација на воздухот, а рефлектирачките линии овозможуваат подобра прегледност.

Гумениот ѓон Traxion добро се прилагодува на различни површини, особено во неповолни временски услови.

 

 

Спецификации:

 • Детски outdoor чизми

 • Класично врзување

 • Горен дел: текстил, синтетика

 • Водоотпорна постава GORE-TEX

 • Гумен ѓон Traxion

 • Боја: виолетова

 • Шифра на артикл: FY2220

Карактеристика Вредност
Категорија Кондури
Основна поделба Обувки
Намена Тренинг
Бренд adidas
Возраст За бебиња (0-4 год.)

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
adidas TERREX MID GTX се детски outdoor чизми кои ги подготвуваат малите истражувачи за...
2.950 ДЕН
Заштеда 20%
3.688 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
2.033 ДЕН
Заштеда 40%
3.388 ДЕН
Помош
string(0) ""
string(0) ""