Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

TERREX FOLGIAN HIKER GTX
TERREX FOLGIAN HIKER GTX
TERREX FOLGIAN HIKER GTX
TERREX FOLGIAN HIKER GTX
TERREX FOLGIAN HIKER GTX
TERREX FOLGIAN HIKER GTX
TERREX FOLGIAN HIKER GTX
TERREX FOLGIAN HIKER GTX
TERREX FOLGIAN HIKER GTX
TERREX FOLGIAN HIKER GTX
Машки патики
Код на производ:
(FV6823)
adidas

TERREX FOLGIAN HIKER GTX

Водоотпорна, отпорна на ветер, а сепак што "дише" – GORE-TEX технологијата претставува "златен стандард" во дизајнот на outdoor облеката и обувките. Благодарение на нејзините високи перформанси, ќе можете да уживате во сите авантури на отворено и во есенскиот и зимскиот период. Погледнете кои модели од нашата понуда содржат GORE-TEX технологија.

Претходна цена
8.688 ДЕН
Моментална Цена
8.688 ДЕН
Цена со попуст
6.950 ДЕН
Заштеда: 1.738 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 14-
 • 15 15
 • 6 39.5
 • 6- 40
 • 7 40.5
 • 7- 41.5
 • 8 42
 • 8- 42.5
 • 9 43.5
 • 9- 44
 • 10 44.5
 • 10- 45.5
 • 11 46
 • 11- 46.5
 • 12 47.5
 • 12- 47.5
 • 13 48.5
 • 13- 49.5
 • 14 50
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Патиките adidas TERREX FOLGIAN HIKER GTX се дизајнирани за да обезбедат удобност при спортување на долги стази и поддршка на нерамен терен. Подетално

Патиките adidas TERREX FOLGIAN HIKER GTX се дизајнирани за да обезбедат удобност при спортување на долги стази и поддршка на нерамен терен. Овие патики имаат поширок централен дел и еластичен горен дел што се прилагодува на ногата во текот на денот. Средниот ѓон со обезбедува енергија на секој чекор, додека подобрената стабилност на страните нуди контрола на нерамен терен. Мембраната GORE-TEX гарантира дека вашите нозе ќе останат суви.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Боја: сива, црвена
 • Машки патики
 • Шифра на артикл: FV6823
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Outdoor
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
6 39.5 24.5
7 40.5 25.5
8 42 26.5
9 43.5 27.5
10 44.5 28.5
11 46 29.5
12 47.5 30.5
13 48.5 31.5
14 50 32.5
6- 40 25
7- 41.5 26
8- 42.5 27
9- 44 28
10- 45.5 29
11- 46.5 30
12- 47.5 30.5
13- 49.5 32
15 15
14- 14-

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Патиките adidas TERREX FOLGIAN HIKER GTX се дизајнирани за да обезбедат удобност при спортување на долги стази и поддршка на нерамен терен. Овие патики имаат поширок централен дел и еластичен горен дел што се прилагодува на ногата во текот на денот. Средниот ѓон со обезбедува енергија на секој чекор, додека подобрената стабилност на страните нуди контрола на нерамен терен. Мембраната GORE-TEX гарантира дека вашите нозе ќе останат суви.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Боја: сива, црвена
 • Машки патики
 • Шифра на артикл: FV6823
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Outdoor
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
6 39.5 24.5
7 40.5 25.5
8 42 26.5
9 43.5 27.5
10 44.5 28.5
11 46 29.5
12 47.5 30.5
13 48.5 31.5
14 50 32.5
6- 40 25
7- 41.5 26
8- 42.5 27
9- 44 28
10- 45.5 29
11- 46.5 30
12- 47.5 30.5
13- 49.5 32
15 15
14- 14-

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FV6863
adidas TERREX TRAILMAKER GTX се лесни патики дизајнирани за лесно пешачење и одење. Нап...
5.910 ДЕН
Заштеда 20%
7.388 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FW1452
Почувствувајте контрола на рапавиот терен со овие машки патики за трчање TERREX AGRAVIC...
3.422 ДЕН
Заштеда 30%
4.888 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики EH1833
Овие машки патики се удобни и издржливи. Влажните површини, калливиот и карпестиот тер...
5.910 ДЕН
Заштеда 20%
7.388 ДЕН
Помош
string(0) ""
string(0) ""