Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

TERREX TWO GTX
TERREX TWO GTX
TERREX TWO GTX
TERREX TWO GTX
TERREX TWO GTX
TERREX TWO GTX
TERREX TWO GTX
TERREX TWO GTX
TERREX TWO GTX
TERREX TWO GTX
Машки outdoor патики
Код на производ:
(EH1833)
adidas

TERREX TWO GTX

Водоотпорна, отпорна на ветер, а сепак што "дише" – GORE-TEX технологијата претставува "златен стандард" во дизајнот на outdoor облеката и обувките. Благодарение на нејзините високи перформанси, ќе можете да уживате во сите авантури на отворено и во есенскиот и зимскиот период. Погледнете кои модели од нашата понуда содржат GORE-TEX технологија.

Претходна цена
7.388 ДЕН
Моментална Цена
7.388 ДЕН
Цена со попуст
5.910 ДЕН
Заштеда: 1.478 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Овие машки патики се удобни и издржливи. Влажните површини, калливиот и карпестиот терен не се никаква закана за безбедноста и сигурноста во чекорењето. Подетално

Овие машки патики се удобни и издржливи.

Горниот дел на патиката има мрежа која помага на патиката да “дише”, засилен е за поддршка и издржливост на теренот, додека средната подлога максимизира амортизација за долги денови на патеката.

Влажните површини, калливиот и карпестиот терен не се никаква закана за безбедноста и сигурноста во чекорењето.

Гумениот ѓон Continental ™ е одличен за секакви услови.

Спецификации:

 • Боја: црна - core black/grey two/solar red

 • Материјал: Текстил / синтетика

 • Машки outdoor патики

 • Шифра на артикл: EH1833

 

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Outdoor
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14- 50 2/3 31.4
15 51 1/3 31.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6
7 40 2/3 25
7- 41 1/3 25.5
8 42 25.9
8- 42 2/3 26.3
9 43 1/3 26.7
9- 44 27.1
10 44 2/3 27.6
10- 45 1/3 28
11 46 28.4
11- 46 2/3 28.8
12 47 1/3 30.5
12- 48 29.7
13 48 2/3 30.1
13- 49 1/3 30.5
14 50 31

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Овие машки патики се удобни и издржливи.

Горниот дел на патиката има мрежа која помага на патиката да “дише”, засилен е за поддршка и издржливост на теренот, додека средната подлога максимизира амортизација за долги денови на патеката.

Влажните површини, калливиот и карпестиот терен не се никаква закана за безбедноста и сигурноста во чекорењето.

Гумениот ѓон Continental ™ е одличен за секакви услови.

Спецификации:

 • Боја: црна - core black/grey two/solar red

 • Материјал: Текстил / синтетика

 • Машки outdoor патики

 • Шифра на артикл: EH1833

 

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Outdoor
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14- 50 2/3 31.4
15 51 1/3 31.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6
7 40 2/3 25
7- 41 1/3 25.5
8 42 25.9
8- 42 2/3 26.3
9 43 1/3 26.7
9- 44 27.1
10 44 2/3 27.6
10- 45 1/3 28
11 46 28.4
11- 46 2/3 28.8
12 47 1/3 30.5
12- 48 29.7
13 48 2/3 30.1
13- 49 1/3 30.5
14 50 31

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FX4623
adidas TERREX EASTRAIL GTR се многу удобни и издржливи патики за мажи. Тие се, пред сѐ,...
4.888 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FX4625
adidas TERREX EASTRAIL GTR се многу удобни и издржливи патики за мажи. Тие се, пред сѐ,...
3.910 ДЕН
Заштеда 20%
4.888 ДЕН
Помош