Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

JR LEGEND 8 ACADEMY IC
JR LEGEND 8 ACADEMY IC
JR LEGEND 8 ACADEMY IC
JR LEGEND 8 ACADEMY IC
JR LEGEND 8 ACADEMY IC
JR LEGEND 8 ACADEMY IC
JR LEGEND 8 ACADEMY IC
JR LEGEND 8 ACADEMY IC
JR LEGEND 8 ACADEMY IC
JR LEGEND 8 ACADEMY IC
Детски патики за фудбал
Код на производ:
(AT5735-060)
NIKE

JR LEGEND 8 ACADEMY IC

Претходна цена
3.790 ДЕН
Моментална Цена
3.790 ДЕН
Цена со попуст
2.274 ДЕН
Заштеда: 1.516 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10\.C 27,5
 • 11C 28
 • 11\.C 28,5
 • 12C 29,5
 • 12\.C 30
 • 13C 31
 • 13\.C 31,5
 • 1Y 32
 • 1.5Y 33
 • 2Y 33,5
 • 2.5Y 34
 • 3Y 35
 • 3.5Y 35.5
 • 4Y 36
 • 4.5Y 36.5
 • 5Y 37,5
 • 5.5Y 38
 • 6Y 38,5
 • 6.5Y 39
 • 7Y 40
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Jr. Tiempo Legend 8 Academy IC се удобни детски патики за фудбал. Горниот дел е изработен од мека кожа, обликувана во дијамантска текстура, што овозможува подобра контрола при контакт со топката. Подетално

Nike Jr. Tiempo Legend 8 Academy IC се удобни детски патики за фудбал.

Горниот дел е изработен од мека кожа, обликувана во дијамантска текстура, што овозможува подобра контрола при контакт со топката.

Средниот ѓон со лесна пена го апсорбира ударот, додека јазикот од пена обезбедува удобност на горниот дел од стапалото.

Врз основа на анализата на Nike Sports Lab за движења на играчи, гумениот ѓон е дизајниран да се прилагоди при движења во повеќе насоки, на теренски, улични и внатрешни површини.

Спецификации:

 • Детски фудбалски патики

 • Цел: за фудбал на терен, улица и во затворен простор

 • Горен дел: кожа

 • Среден ѓон: пена

 • Ѓон: гума која не се лизга

 • Боја: црна

 • Шифра на артикл: AT5735-060

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Деца-момчиња
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
4Y 36 23
5Y 37,5 23,5
6Y 38,5 24,1
7Y 40 25
11C 28 17
12C 29,5 18
13C 31 19
1Y 32 20
2Y 33,5 21
3Y 35 22

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Jr. Tiempo Legend 8 Academy IC се удобни детски патики за фудбал.

Горниот дел е изработен од мека кожа, обликувана во дијамантска текстура, што овозможува подобра контрола при контакт со топката.

Средниот ѓон со лесна пена го апсорбира ударот, додека јазикот од пена обезбедува удобност на горниот дел од стапалото.

Врз основа на анализата на Nike Sports Lab за движења на играчи, гумениот ѓон е дизајниран да се прилагоди при движења во повеќе насоки, на теренски, улични и внатрешни површини.

Спецификации:

 • Детски фудбалски патики

 • Цел: за фудбал на терен, улица и во затворен простор

 • Горен дел: кожа

 • Среден ѓон: пена

 • Ѓон: гума која не се лизга

 • Боја: црна

 • Шифра на артикл: AT5735-060

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Деца-момчиња
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
4Y 36 23
5Y 37,5 23,5
6Y 38,5 24,1
7Y 40 25
11C 28 17
12C 29,5 18
13C 31 19
1Y 32 20
2Y 33,5 21
3Y 35 22

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики AT5882-060
Nike Jr. Tiempo Legend 8 Academy IC се унисекс патики за деца кои ќе им овозможат да го...
1.674 ДЕН
Заштеда 40%
2.790 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики 831953-801
1.445 ДЕН
Заштеда 50%
2.890 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики 897735-008
1.295 ДЕН
Заштеда 50%
2.590 ДЕН
Помош
string(0) ""
string(0) ""